Zülfü Livaneli Son Ada Kitap Özeti

Zülfü Livaneli’nin Son Ada Romanın Yorumu, Konusu, Özeti, Hakkında Bilgiler.

Zülfü Livaneli’nin Son Ada romanı ilk kez 2008 yılında yayımlanmıştır.

Son Ada romanı Zülfü Livaneli’nin çok satan romanlarından biridir. Doğan Kitap etiketi ile yayımlanan Zülfü Livaneli’nin Son Ada romanının sayfa sayısı 196 sayfadır.

Son Ada romanı Zülfü Livaneli’nin okunması gereken kitapları arasındadır. Kitapseverlerin kesinlikle okuması gereken tavsiye kitaplar listesinde bulunması gereken bir eser.

Zülfü Livaneli’nin Son Ada Eserinin Yorumu.

Zülfü Livaneli’nin Son Ada romanı ütopik bir adada geçmektedir. Darbeci bir başkanının cennet olarak nitelendirilen adaya gelmesi ile gelişen toplumsal, siyasi olaylar anlatılmaktadır.

Zülfü Livaneli’nin Son Ada okurken despot yönetimlerin siyasi hırsının, egosunun, öfkesinin yıkıcı etkisini göreceksiniz.

Roman akıcı bir dille yazılmış. Kitabı okumaya başlar başlamaz olaylar ve kitabın akıcı bir dille yazılmış olması ile kitabın sonuna kadar sıkmadan okumanızı sağlıyor.

Zülfü Livaneli’nin Son Ada Eserinin Özeti

Zülfü Livaneli’nin Son Ada romanı 40 hanenin olduğu bir adada geçiyor hikaye. Burası herkes tarafından cennet olarak betimlenen bir adadır. Cennet ada bir gün ülkenin darbeci başkanının emekliliğini adada geçirmesi ile huzurlu ortamını kaybetmeye başlar.

Ada yönetimi herkesin yönetime katılması ile yönetilmektedir. Fakat başkan herkesin yönetime katıldığı bu ütopik adayı tek başına yönetmek ister.

İlk önce kendini oy çokluğu ile başkan seçtirir. Daha sonra adada her şeyi değiştirmeye başlar. Başkan bir kurallar listesi yayınlar ve bu kurallara uymayanları cezalandırılacağı söyler.

Başkan ilk önce kendine tehdit olarak gördüğü martılara karşı savaş açar. Adaya martı yuvaları ile beslenen tilkiler getirir. Ekolojik denge ile oynamaya başlar.

İlk önce martılar, daha sonra ise insanlar değişmeye başlar. Tabi ki bu yönetime karşı olan insanlar vardır. Karşı koymak için mücadele ederler.

Zülfü Livaneli’nin Son Ada Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Son Ada

Kitabın Yazarı: Zülfü Livaneli

Yayınevi: Doğan Kitap

Kitabın Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 196

İlk Baskı Yılı: 2008

4.08/5 (65)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.