Zoe Sugg Kimdir

İngiliz Vlogger, YouTuber ve Yazar Zoe Sugg’un Biyografisi:

Tam adı Zoe Elizabeth Sugg olan Zoe Sugg 28 Mart 1990 yılında İngiltere’de doğdu. Zoe Sugg, küçüklüğünden beri kitap yazmayı etmiştir. İlerde bir gün bu hayali gerçek olacaktır.

Zoe Sugg Nasıl Ünlü Oldu?

Zoe Sugg, Zoella adlı blogunu 2009 yılının Şubat ayında açmıştır. Blogunda güzellik ile ilgili olarak, moda ile ilgili olarak, yaşam ile ilgili olarak videolar paylaştı. Yıl sonuna doğru binlerce takipçisi olan blogger Zoe Sugg, 2015 yılına gelindiğinde yarım milyardan fazla insanın ziyaret ettiği bir blogger olmuştur.

Moda, güzellik ile ilgili videoları yayınlayan vlogger Zoella kısa sürede tanınan bir isim haline gelmiştir.

Youtube kanalında Zoella kullanıcı adı ile açtığı kanal çok kısa sürede en çok ziyaret edilen kanallar listesinde yer almıştır.Zoe Sugg Kimdir

Youtube’da kullandığı ilk isim Zoe Sugg’un nickinden ve doğum tarihinden oluşan zoella280390 ismidir.

Zoe Sugg’un Youtube kullanıcı adı Zoella olmasından dolayı Zoella olarak bilinmektedir.

İnternet ünlülerinden birisi olan İngiliz Vlogger, YouTuber ve yazar Zoe Sugg’un ilk kitabı İngilizce adı Girl Online olan Çevrimiçi Kız kitabıdır.

Zoella ya da gerçek ismi ile Zoe Sugg blogger  başarını yazmış olduğu kitap ile de devam ettirdi. Dünyaca üne kavuşan vlogger Zoella yayımlanan kitapları ile bu başarısını taçlandırdı.

Zoe Sugg Girl Online Adlı İlk Kitabını Yazdı.

Zoe Sugg özgün adı Girl Online olan kitabını 25 Kasım 2014 yılında yayımlamıştır. Zoe Sugg’un ilk kitabı olmasına rağmen kitap kısa sürede çok satan kitaplar listesinde yer almaya başladı. Genç bir yazar olmasına rağmen yayımlanan ilk kitabı ile büyük bir başarı elde etti.

Nielsen BookScan Verilerine Göre Girl Online-Çevrimiçi Kız Kitabı

Yayınlanan kitapların verilerini tutan Nielsen Şirketinin sahibi olduğu Nielsen BookScan verilerine göre Zoe Sugg’un Girl Online kitabı 1998 yılından beri en yüksek ilk hafta satış miktarını elinde bulundurmaktadır.

Zoe Sugg İngilizce adı Girl Online olan kitabı 1998 yılından beri en yüksek ilk hafta satış miktarı yakalayan yeni romancı rekorunu kırmıştır.

Zoe Sugg Girl Online romanının devamı olan Girl Online: On Tour romanını 20 Ekim 2015 tarihinde piyasaya çıkarmıştır. Zoe Sugg’un İngilizce özgün adı Girl Online: On Tour olan Çevrimiçi Kız Turnede romanı yazarın ikinci romanıdır.Zoella kimdir

Zoe Sugg’un Çevrimiçi Kız ve Çevrimiçi Kız Turnede kitapları Pegasus Yayınları aracılığı ve Sevinç Seyla Tezcan çevirisi ile Türkçe olarak yayımlanmıştır.

Zoe Sugg’un Kitapları:

Çevrimiçi Kız

Çevrimiçi Kız Turnede

2.55/5 (11)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.