Zamanın Ötesindeki Deha Tesla-Margaret Cheney

Zamanın Ötesindeki Deha Tesla Kitabının Yazarı Kimdir, Nikola Tesla’nın Hayatını Anlatan Kitaplar, Nikola Tesla İle İlgili Yazılmış Kitaplar, Nikola Tesla İle İlgili Yazılmış Eserler, Margaret Cheney’in Zamanın Ötesindeki Deha Tesla Kitabını Oku, Margaret Cheney’in Zamanın Ötesindeki Deha Tesla Kitabından Sözler, Margaret Cheney’in Zamanın Ötesindeki Deha Tesla Kitabının Konusu, Margaret Cheney’in Zamanın Ötesindeki Deha Tesla Kitabının Özeti.

Margaret Cheney’in Aykırı Yayınları tarafından yayımlanan Zamanın Ötesindeki Deha Tesla kitabından alıntılar:

Adı Edison veya Marconi kadar bilinmese de Nikola Tesla gelmiş geçmiş en büyük mucitlerden biri, hatta birincisi kabul ediliyor.

Sırp asıllı, Hırvatistan doğumlu ve ABD vatandaşı olan bu dâhi sayesinde bugün ışıl ışıl aydınlanan kentlerde yaşıyoruz. Ama insanlığın Tesla’ya borçlu olduğu şey bununla sınırlı değil tabii.

Gerçekten zamanının çok ilerisinde yaşayan bir bilim insanı olan Tesla patentinin Marconi’ye değil kendisine ait olduğunu ancak ABD Yüksek Mahkemesi kararıyla kanıtlayabildiği radyodan televizyona, robotlardan telsiz haberleşmesine, bilgisayardan füzelere kadar bugün gündelik yaşamımızda yer alan pek çok şeyin mucidi veya fikir babasıdır.

Kendisine ait bir evi olmayan, otellerde yaşayan, hiç evlenmeyen ve en iyi dostu ünlü yazar Mark Twain ile güvercinler olan Tesla yirminci yüzyılın ilk yarısında sayısız icat yaptı. Ancak bunları ticari ürüne ve kendisi için bir gelir kaynağına dönüştürmeyi pek umursamayınca inanılmaz buluşları Edison veya Marconi gibi açgözlü tüccar mucitler tarafından çalındı. Ne yazık ki bugün onların adı Tesla’dan daha çok biliniyor.Zamanin otesindeki Deha Tesla Margaret Cheney

Hayallerine bugün bile ulaşılması zor görünen Tesla İkinci Dünya Savaşının ortasında, 1943te öldüğünde çalışmalarını yakından izleyen FBI bütün araştırma notlarına, yayımlanmamış makalelerine el koydu. Daha sonraki yıllarda nükleer teknolojinin geliştirilmesinde ve uzay çalışmalarında değerlendirildiği söylenen bu belgeler üzerinde hâlâ incelemeler sürüyor.

Genç yaşta ABD’ye göç eden bu büyük mucit bilim tarihinde hak ettiği yeri çoktan almıştır ama sıradan insanların da zihninde ve gönlünde hak ettiği yeri almalıdır.

Bu kitap bu işin daha fazla gecikmemesine katkıda bulunmak için yazılmıştır.

3.91/5 (44)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.