Yüzyıllık Mühür Genç Kahramanlar Replikleri

Çanakkale’de Verilen Bağımsızlık Mücadelesinin Anlatıldığı TRT Dizisi Yüzyıllık Mühür Adlı Dizi İsimsiz Birçok Kahramanın Hikayesini Ekranlara Taşıyor.

TRT ekranlarında 11 Temmuz 2016 tarihinde başlayan Yüzyıllık Mühür dizisi ”Genç Kahramanlar”, ”Kadın Kahramanlar”, ”Gayrimüslim Kahramanlar” başlığı altında 3 ana başlıktan oluşmaktadır. Her ana başlıkta beş bölümden oluşan bir dizi halinde yayımlanmaktadır.

İzleyici ile tarihinde buluşan Yüzyıllık Mühür dizisinin reytingleri her ne kadar şu an için istenen reyting sonuçlarına ulaşmasa da ilerleyen haftalarda istenen reyting sonuçlarına ulaşması bekleniyor.

Yapımcılığını Galibarda Fikir Sanat adına Miraç Kazancı’nın yaptığı Yüzyıllık Mühür dizisi savaş dönemini yansıtan dev dekorlar ile dönemin tarihsel gerçekliği yansıtmak için büyük bir platoda yaklaşık beş ay süren keyifli bir çalışma sonrasında çekimleri tamamlanmıştır.

Yüzyıllık Mühür Hangi Kanalda Hangi Gün Saat Kaçta?

Yüzyıllık Mühür dizisi TRT 1 ekranlarında yayınlanmaktadır. Her Salı günü TRT1 ekranlarında yayınlanan dizisinin yayınlanma saati ise saat: 20.00’dir. Yüzyıllık Mühür dizisini izlemek isteyenler diziyi TRT ekranlarından izleyebilir.

Yüzyıllık Mühür Dizisinin Yönetmeni Kimdir?

Yüzyıllık Mühür dizisinin yönetmenliğini Mehmet Bahadır Er yapmıştır.

Yüzyıllık Mühür Dizisinin Senaristi Kimdir Senaryosu Kime Aittir?

Yüzyıllık Mühür dizisinin senaristliğini ise Taylan Işıklar, Volkan Girgin, Ramazan Şengül ve Yasin Kaya yapmıştır.

Yüzyıllık Mühür Dizisinin Oyuncuları Kimlerdir?

Yüzyıllık Mühür dizisinin oyuncu kadrosunda; Ali Akdal, Yiğit Özşener, Kemal Uçar, Barış Küçükgüler, Yusuf Güney, Selda Alkor, Nesrin Cavadzade, Hayal Kahraman Özalp, Mehmet Ali Nuroğlu, Cemal Toktaş, Mehmet Esen, Mehmet Can Mincinozlu bulunmaktadır.

Yüzyıllık Mühür Dizisinin Karakterleri Kimlerdir Kim Kimi Oynuyor?

Yüzyıllık Mühür dizisinde; Aleko karakterini Ali Akdal, İbrahim karakterini Yusuf Güney, Küçük Ali karakterini Barış Küçükgüler, Binbaşı Hilmi karakterini Yiğit Özşener, Durmuş karakterini Kemal Uçar, Vedat karakterini Serkan Kuru, Kostas karakterini Yıldırım Memişoğlu, Aleksi karakterini Atsız Karaduman, Gülşah karakterini Gökcan Gökmen, Abdullah karakterini Oğuz Yavuzer, Paşa karakterini Kemal Denizci, Binbaşı Neil karakterini Şencan Güleryüz, Aram karakterini Selim Taylan Ertuğrul, Zeynep karakterini Esra Öztop, Fatma karakterini Betül Aşçıoğlu, Selami Çavuş karakterini Melih Düzenli canlandırmaktadır.

Yüzyıllık Mühür Dizisinin Bölümlerinin İsimleri Nelerdir?

Yüzyıllık Mühür dizisinin bölümlerinin isimleri şunlardır; ‘’Vedat’’, ‘’Aleko’’, ‘’Durmuş ve Ali’’, ‘’İbrahim’’ ve ‘’Hilmi’’ adlarında  beş bölümde oluşmaktadır.

Yüzyıllık Mühür Dizisinin Konusu Nedir?

Yüzyıllık Mühür dizisi ”Genç Kahramanlar”, ”Kadın Kahramanlar”, ”Gayrimüslim Kahramanlar” dizisi üç ana başlık altında beş farklı hikaye anlatılmaktadır. Çanakkale Savaşı’nı konu alan Çanakkale Öyküleri anlatılan, Çanakkale kahramanlarının hikayeleri anlatılmaktadır.

Yüzyıllık Mühür dizisinden en güzel replikler:

Gardaş biz ne yapıyoruz burda. Düşmanla koyun koyuna yatmış ne yapıyoruz.

Ya şehit düştüyse babam! Annemden helallik alamadım, babamdan da alamazsam…

Benim anam da babam da şehit düştü komutanım. Bende tek başıma ne yapayım. Buraya geldim. Ben de şehit olurda tekrar onlara kavuşurum diye.yuzyillik muhur replikleri

Bizim cezamız ölmekti gardaş. Bize bir şans verildi. Onurumuzla, namusumuzla ölme şansı!

Burası bizim yuvamız. Yıllardır aile gibi yaşadığımız bu insanları nasıl bırakır gideriz? Ekmeğini yediğimiz bu toprağa nasıl ihanet ederiz?

Savaş kapımıza dayandı evlat.

Elimde avucumda ne varsa kayboldu gerisi sade vatan kalıyor.

2.43/5 (7)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.