Yunus Emre Purut Kimdir

Yunus Emre Purut İle Yapmış Olduğumu Röportajdan Sonra Sana Seni Anlattım Kitabının Yazarı Yunus Emre Purut Kimdir Merak Edenler İçin Yunus Emre Purut’un Özgeçmişini Sitemizde Yayınlıyoruz.

Sana Seni Anlattım Kitabının Yazarı Yunus Emre Purut’un Hayatı:

Yunus Emre Purut, ilkokulu Bayburt Atatürk İlköğretim okulunda tamamladıktan sonra il ikincisi olarak Bayburt Anadolu Lisesini kazandı. Daha sonra ortaokulu orada tamamladı.

Yunus Emre Purut’un il üçüncüsü olmasına rağmen liseyi de aynı okulda tamamlamıştır. Yunus Emre Purut’un okuduğu okulun en yüksek ÖSS puanı ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi tercihinde bulundu.

Sporla da ilgilenen Yunus Emre Purut lisanlı olarak futbol oynamıştır.

Ayrıca birçok kez satranç da il birincisi olup Denizli’de Türkiye Satranç Şampiyonası’na ve Bitlis’de bölge turnuvasına katılmıştır. Yine lisanslı olarak kayak ve cross ile uğraşmıştır.

Yunus Emre Purut lise yıllarında 6 dönem Üstün Zekalılar Okulu olarak da bilinen Bilim Sanat Merkezinde liderlik becerileri ve matematik dersi aldı.

Başarılı bir öğrencilik hayatı geçiren Yunus Emre Purut, Karadeniz Teknik Üniversitesi tıp fakültesini 8. olarak tamamlamıştır.

Yunus Emre Purut, ilk sınavında Kartal EAH Kadın Hastalıkları ve Bölümünü kazanmıştır.

Yunus Emre Purut KimdirAsistanlığı döneminde Kıbrıs da yapılan ve Türkiye’nin birçok yerinden asistanların katıldığı 3.TJOD Asistan Okulu’nu birinci olarak tamamlamıştır.

Yunus Emre Purut, 2015 Temmuz’dan beridir Kadın doğum uzmanı olarak zorunlu hizmetini yapmak üzere Boyabat 75.yıl hastanesine atanmıştır.

Yunus Emre Purut’un Kitapları:

Sana Seni Anlattım

3.59/5 (22)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.