Yunus Emre Aşkın Yolculuğu Replikleri

Yunus Emre Aşkın Yolculuğu Dizisinin Oyuncuları, Yunus Emre Aşkın Yolculuğu Dizisinin Konusu, Yunus Emre Aşkın Yolculuğu Dizisi Ne Zaman, Yunus Emre Aşkın Yolculuğu Dizisi Hangi Gün, Yunus Emre Aşkın Yolculuğu Dizisi Hangi Kanalda, Yunus Emre Aşkın Yolculuğu Dizisinin Sözleri, Yunus Emre Aşkın Yolculuğu Dizisinde Yunus Emre Kimdir, Yunus Emre Aşkın Yolculuğu Dizisinde Yunus Emre’yi Kim Oynamaktadır.

Trt’nin yeni dizisi Yunus Emre Aşkın Yolculuğu’nun yapımcılığını Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı Tekden Film üstlenmektedir.

Yunus Emre Aşkın Yolculuğu dizisinde Yunus Emre’yi Gökhan Atalay canlandırmaktadır. Gökhan Atalay daha önce Tekden Film’in yapımcılığını yaptığı Diriliş Ertuğrul dizisinde Şahabettin Atabey karakterini canlandırmıştı. Dizinin oyuncuları arasında; Tapduk Emre’yi Payidar Tüfekçioğlu, Molla Kasım’ı Baran Akbulut, Bacım Sultan’ı Seda Tosun, Ahi Mesud’u Mehmet Çepiç ve Hanım Ağa’yı Asuman Çakır oynayacaklar. Dizi de ayrıca Rüzgar Aksoy, Ergun Taş, Umut Tanyolaç, Sedat Erdiş, Murat Ercanlı, Saygın Aşan, Ahmet Talay, Müge Uyar, Birand Tunca, Atilla Kılıç, Kaptan Görmen, Mehmet Ali Tunca,  Emrah Girgin ve Samet Demir gibi güçlü isimler yer alıyor.

Yunus Emre Aşkın Yolculuğu Dizisi Ne Zaman Başlıyor.

Yunus Emre Aşkın Yolculuğu dizisi Ramazan’ın ilk günü olan 18 Haziran 2015 tarihinde başlamıştır.

Yunus Emre Aşkın Yolculuğu Dizisinin Konusu

Yunus’un tasavvuf yolunda, hakikate ulaşmak için yaptığı yolculuğu ve bu yolda başta kendi nefsiyle olmak üzere verdiği savaşı ile çektiği çileyi konu almaktadır.

Yunus Emre Aşkın Yolculuğu Dizisinin Replikleri:

Bir ben vardır bende, benden içeri.

Bu aciz kulunu bugün olacağı ve dahi gireceği imtihanlarda muvaffak eyle Yarabbim.

Dervişlik olsaydı tâc ile hırka Biz dahi alırdık otuza kırka…

Maharet güzeli görebilmektir,Sevmenin sırrına erebilmektir. Cihan, Alem herkes bilsin ki şunu; En büyük ibadet sevebilmektir…Yunus Emre Askin Yolculugu Replikleri

Yüce Rabbim benim huzuruma kul hakkı ile gelmeyin der. Her şeyin kazası vardır amma kul hakkının kazası yoktur. Onu ben dahi affetmem der.

Ölüm haktır dersiniz amma hak olan ölüme kendinizi hazırlamazsınız.

Şeyhim der ki; Az çoğun delilidir.

Demek dergâhımızda layık olanlar eğleşir dersin Kasım’ım oysa biz kişiyi sınayanın bir tek Hak olduğuna inanırız.

Bu dünya herkesi çulsuz gönderen bir haydut, bir müflistir.

3.93/5 (15)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.