Yıldızlararası Replikleri

Yıldızlararası; orijinal adı Interstellar İngiliz yönetmen Christopher Nolan’ın yönetmenliğini yaptığı 2014 yapımı bilim kurgu filmidir. Nolan kardeşler Jonathan Nolan ve Christopher Nolan’ın senaristliğini yaptığı Yıldızlararası filmi Internet Movie Database kısaca IMDB’de 9,0 ile çok yüksek bir puana sahiptir.

Yıldızlararası Filminin Oyuncuları: Ellen Burstyn, Matthew McConaughey, Mackenzie Foy, John Lithgow, Timothée Chalamet, David Oyelowo, Collette Wolfe, Francis X. McCarthy, Bill Irwin, Anne Hathaway, Andrew Borba, Wes Bentley, William Devane, David Gyasi ve Michael Caine

Yıldızlararası filminde; Cooper karakterini Matthew McConaughey, Brand karakterini Anne Hathaway, Smith karakterini Andrew Borba, Doyle karakterini Wes Bentley ve Profesör Brand karakterini ise Michael Caine canlandırmıştır.

Yıldızlararası Filminin Konusu: Filmin geçtiği yakın gelecekte yeryüzünde yaşam, artan kuraklık ve iklim değişiklikleri nedeniyle tehlikeye girmiştir. İnsan ırkı yok olma tehlikesiyle yüz yüzedir. Teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmektedir; amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekâya sahiptir. Geçmişte bıraktığı bilim adamı kariyerini özleyen Cooper’un karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir. Derken yeni keşfedilmiş bir solucan deliği, tüm insanlık için umut olur. Buradan geçip boyut değiştirerek daha önce hiçbir insanoğlunun erişemediği yerlere ulaşmak ve insanoğlunun yeni yaşam alanlarını araştırmak ise bir grup astronot-kâşife kalır. Bu kâşifler, geçen 1 saatin dünyadaki yedi yıla bedel olduğu ortamda hem hızlı ve cesur olmak zorunda kalacaklardır.

 

Yıldızlararası Filminin Replikleri:

Zaman ve mekânı aşabilen tek şey sevgidir.

Ona sosyal açıdan bir görev vereceğim.

Bir yolunuz buluruz. Her zaman bulduk.

Eskiden gökyüzüne bakar, yıldızlar arasındaki yerimizi merak ederdik. Şimdi yere bakıp topraktaki yerimiz için endişeleniyoruz.

Öfkelen, ışığın giderek sönmesine karşı öfkelen.

Sırf aileni düşünemezsin daha büyük düşünmelisin.

Güneş sistemimizde hiçbir şeyin bize yardım edemeyeceğini kabullenmeliyiz.

Bu dünya bir hazine fakat bir süredir bize ayrılmamızı söylüyor.

Kızının nesli Dünya’da yaşayan son nesil olacak.Yildizlararası film Replikleri

Görevi tamamladığımızda Dünya’daki insanlar ölmüş olursa görevimiz başarısız olur.

Bunlar dağ değil. Bunlar dalga.

– Buraya kadar geldik. Hiçbir insanın gitmediği kadar uzağa.
– Yeterince uzağa değil.

Interstellar İzle-Yıldızlararası Filminin Türkçe Altyazılı Yeni Fragmanı İzle

4.33/5 (39)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.