Yedi Güzel Adam Replikleri

Yedi Güzel Adam Dizi Replikleri, Yedi Güzel Adam Dizisi En Güzel Replikleri, Yedi Güzel Adam Dizisi Oyuncuları, Yedi Güzel Adam Kimdir, Yedi Güzel Adam Karakterleri, Yedi Güzel Adam En Güzel Sözleri, Yedi Güzel Adam En Güzel Şiirleri, Yedi Güzel Adam İkinci Sezon Replikleri.

İlk bölümünü 19 Nisan 2014 tarihinde yayınlanan TRT1’nin dizisi Yedi Güzel Adam birinci sezonunda olduğu gibi ikinci sezonunda da izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Yedi Güzel Adam Kimdir: Ali Kutlay, Erdem Bayazıt, Rasim Özdenören, Mehmet Akif İnan, Nuri Pakdil, Alaeddin Özdenören ve Cahit Zarifoğlu’dur.

Yedi Güzel Adam Dizisinin Konusu: 1970’li yıllardaki sağ-sol çatışmasını, Maraş Katliamı ve 1980 Darbesi’ni de ele alan dizi ayrıca edebiyatımızın yedi güzel adamın hayat hikâyesi anlatmaktadır.

Yedi Güzel Adam dizisin için seçilen mekân ise 1950’li yılları anımsatması ve senaryo ile uyumlu olması için Kahramanmaraş seçilmiştir.Yedi Guzel Adam Dizisi

Yedi Güzel Adam Oyuncuları: Uraz Kaygılaroğlu, Orhan Kanalp, Baran Akbulut, Hülya Şen, Mert Asker, Dilan Demirel, Bülent Üz, Ali Rıza Özsöyler, Şahdi Özdemir, Sümer Tekin, Ökkeş Avgın, Kemal Uçar, Mertcan Sevimli, Yiğit Çakır, Çağdaş Tekin, Bora Cengiz, Yıldız Çağrı Atiksoy, Fatih Murat Teke, Deniz Alan, İlker Kızmaz, Şahika Koldemir, Pınar Gök, Ahmet Yenilmez, Mehmet Can Güreler, İbrahim Ersoy, Mahmut Emre Yakut, Müzeyyen Durgun, Mehmet Yaşar, Engin Günay, Cengiz Tangör, Sema Şahingöz, Kenan Bal, Ecem Akyol, Hakan Altuntaş, Özlem Ünaldı, Dilara Aras

Yedi Güzel Adam Oyuncuları ve Karakterleri: Erdem Bayazıt karakterini Uraz Kaygılaroğlu, Alaadin Özdenören karakterini Orhan Kanalp, Rasim Özdenören karakterini Mertcan Sevimli, Akif İnan karakterini Yiğit Çakır, Ali Kutlay karakterini Çağdaş Tekin, Cahit Zarifoğlu karakterini Baran Akbulut, Nuri Pakdil karakterini Kemal Uçar, Sait Zarifoğlu karakterini Fatih Murat Teke ve Necip Fazıl Kısakürek karakterini Kenan Bal canlandırmaktadır.

Yedi Güzel Adam Dizisinin Birinci ve İkinci Sezonu En Güzel Sözleri, Yedi Güzel Adam Dizisinin Birinci ve İkinci Sezonu En Güzel Replikleri:

İnsan sevmeli; bazen bir insanı, yahut da bir ağacı, ya da kanadı kırık bir kuşu… Zaten sevmezse insan; insan mı olur?

Erdem Bayazıt: Kalp denizdir, dilde kıyı. Denizde ne varsa kıyıya o vurur demiş Hz. Mevlana.

Erdem Bayazıt: Seni dağladılar, değil mi kalbim. Her yanın, içi su dolu kabarcık. Bulunmaz bu halden anlar bir ilim. Akıl yırtık çuval, sökük dağarcık. Necip Fazıl, dersimiz edebiyat ben de yeni edebiyat öğretmeniniz Adil Erdem Bayazıt.

Ali Kahraman: Hayatımda ilk defa kendimi mühim bir adam gibi hissettim.

Erdem Bayazıt: Birbirimize karşı endamımızla duralım, gövdelerimiz bakışsın önce. Ondan sonra aklımızdan gönlümüzden geçeni söyleriz elbet. Hem belki böylece daha doğru kelamlar çıkar ağzımızdan.

Cevat: Arkadaşlar dersimiz din bilgisi falan mı? Ben edebiyat sanıyordum.

Erdem Bayazıt: Edebiyata olan düşmanlığı harflerin harbi paklar ancak bunun için çok okumak lazım. Okuyup anlamak, bilmek lazım Çünkü insan en çok bilmediğine düşmandır.

Erdem Bayazıt: Güzelim, güzel sıfatına en çok gidenim. Sana yazmak bir mum yakıp ona bakmak gibi. Kısık ateşinle dev bir ilimle yükseliyor aklımda yüzün. Yeşil ve keder yüklü bir gemi olup su alıyor, öpsem de huzura kapatsam dediğim helal gözlerin. Naciyem, aynı yastığa baş koymamıza günler kaldı sadece. Gözlerimi kapatınca, sadece o yeşil ve pervasızca yüreğimi kucaklayan gözlerini görüyorum, yaralarıma değiyor o gizli karasıyla, değiyor canımdan her bir parçaya. Kendimi böyle böyle iyi ediyorum. Tutup kendine çekiyor yorgun yalnızlığımı saçların. Yasemin kokusuyla sevaba sokuyor aklımı. Bir tebessümüne değip gönlümden ‘ah’ diye geçiyor hasret. Bağrına basıyor yorgun başımı içinde kendimi uyuttuğum helal yüreğin. Naciyem, aynı mumun ışığında geceye gülümseyecek yakında yüreklerimiz. Hiçbir yeri olmayacak evimizde zehre bulanmış dokunaklı kederin.

Cahit Zarifoğlu: Yazmak yaralarıma merhem oluyor. İçimin yangınını dindiriyor şu ateşin önünde. Yazmak başka türlü bir şey; sıcacık karnında insan hayatı büyütüyor be Erdem.

Rasim Özdenören: Gittikçe kara çirkin bir kıza benzedi valla. Arkadaşlar şimdiden söyleyim ben bu okuldan daha çok kaçarım.

Cahit Zarifoğlu: Kaybedeceğim hiç bir kavgaya da girmem zaten.

Geçiyor, pervasızca geçiyor
Çıngıraklı kuyruğunu sallayıp zaman
Artık soğuk ve kimsesiz geçtiğimiz sokaklar
Zarif bir hüzünle çiziyor aklımda seni gece
Boşlukta kırık bir dal yüreğim, kederiyle sallanan
Bütün şehir uykusunda ölü bir yılan
Bütün şehir, biz ayrıyken hayalet bir gemi
Telaşlı bir vedayla tam kalbinden su alan
Artık yollar uzun, yollar aramızda dert
Yedi dinmez kederiz, uslanmaz yedi güzel adam.

Rasim Özdenören: Erdem gelmiyecek mi?
Cahit Zarifoğlu: Acının kokusuna gelir şair.

Erdem Bayazıt: Edebiyat belki sizi hatip yapmaz. Ama en azından edepli birer insan yapar.
Cevat: Eee ne yani biz şimdi edepsiz mi oluyoruz bu durumda? İyi dersler
Erdem Bayazıt: Dersten çıkmana izin verdiğimi hatırlamıyorum. Senden yerine geçmeni rica edeceğim.
Cevat: İlk gün hediyem olsun. Geçelim bakalım.

Artık mevsim kış,
Serin bir sabahın huzuruna eğilip,
Toprağı öpüyor yapraklar.
Her şeyin rengi soluk bu günlerde
Her şey kirli bir sarıya dönük.
Tozunu yuttuğumuz zamanın kollarında uyuyor şimdilik gençliğimiz.
Anılar eskinin rüzgarıyla ile aklımın kıyısına vurup duruyor.
Birbirine vuruyor herkesten saklı,
Kendi ikliminde kayıp, derin kabuklu yaralarımız…
İçimden akıp yükselen, özlemlerine değen ,Yedi Güzel Adam Kimdir
Derin bir kış hikayesi bu.
Merdivenlerinde koştuğumuz,
Sıralarında sırdaş olduğumuz
Bir Kara Lise Hikayesi.

Necip Fazıl Kısakürek: Maraş’ı özledim Cahit. Ne yapsan köklerinden kopamıyor insan.
Cahit Zarifoğlu: Özleyen özlenendir Üstad’ım. Maraş’ta sizi özledi.

3.74/5 (19)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.