Yaratık: Covenant Replikleri

Alien Evreninde Geçen 2012 Yapımı Alien Filmi Prometheus’un Devam Filmi; Alien: Covenant

Özgün adı Alien: Covenant olan Yaratık: Covenant filmi gerilim, bilim kurgu türünde bir film.

Alien yani Yaratık serisini hayranlarının merakla beklediği Yaratık: Covenant filmi vizyona girdi.

Alien-Yaratık Serisinin İlk Filmi

Özgün İngilizce adı Alien olan Yaratık serisi efsane bilim kurgu seri filmlerinden biridir. Özgün adı ile Alien Türkçe adı ile Yaratık serisinin ilk filmi 1979 yılında çekildi. 1979 yılında başlayan efsane serisinin o günden bugüne birçok filmi çekildi. 1979 yılında çekilen Yaratık filmi Ridley Scott’un yönetmenliğinde başladı. Alien serisinin efsanevi oyuncusu Sigourney Weaver, Alien serisi ile dünyaca ünlü unutulmaz oyuncular arasında yer aldı.

Son dönem çekilen Predator filmleri de Alien ile yakında akalı. Alien ve Predator arasındaki hikaye özellikle 2004 yapımı özgün adı AVP: Alien vs. Predator olan Alien Predator’e Karşı filminde yakından anlatılmaktadır.

Prometheus Filminin Devam Niteliğindeki Filmi Yaratık: Covenant

Prometheus’un filminin ikinci filmi olan Yaratık: Covenant filminin fragmanı yayınlanır yayınlanmaz özellikle Alien yani Yaratık serisini hayranları tarafından büyük beğeni topladı.

Michael Fassbender, 2012 yapımı Prometheus filminde ve Prometheus filminin devam niteliği filmi Yaratık: Covenant filminde rol aldı.

Yaratık: Covenant Filminin Yönetmeni Kimdir?

Yaratık: Covenant filminin yönetmenliğini Alien serisinin ilk filmi olan 1979 yapımı Alien filminin yönetmenliğini yapmış İngiliz yönetmen Ridley Scott’tur.

Yaratık: Covenant Filminin Senaryosu Kime Aittir, Senaristi Kimdir?

Yaratık serisinin ilk filminin senaristleri Dan O’Bannon ve Ronald Shusett’un senaryosundan yola çıkılarak çekilen Yaratık: Covenant filminin senaristleri arasında Jack Paglen, Michael Green, John Logan ve Dante Harper

Yaratık: Covenant Filminin Vizyon Tarihi Ne Zamandır?

Yaratık: Covenant filmi 12 Mayıs 2017 tarihinde vizyona girmiştir.

Yaratık: Covenant Filmi Kaç Saattir?

Yaratık: Covenant filminin süresi 2 saat 2 dakikadır.

Yaratık: Covenant Filminin Oyuncuları Kimlerdir?

Yaratık: Covenant filminin oyuncu kadrosunda; Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demian Bichir, Carmen Ejogo, Jussie Smollett, Callie Hernandez, Amy Seimetz, Nathaniel Dean, Alexander England, Benjamin Rigby, Uli Latukefu, Tess Haubrich rol almıştır.

Yaratık: Covenant Filminin Karakterleri Kimlerdir, Kim Kimi Oynuyor?

Yaratık: Covenant filminde; David/Walter karakterini Michael Fassbender, Daniels karakterini Katherine Waterston, Oram karakterini Billy Crudup, Tennessee karakterini Danny McBride, Lope karakterini Demian Bichir, Karine karakterini Carmen Ejogo, Ricks karakterini Jussie Smollett, Upworth karakterini Callie Hernandez, Faris karakterini Amy Seimetz, Hallett karakterini Nathaniel Dean, Ankor karakterini Alexander England, Ledward karakterini Benjamin Rigby, Cole karakterini Uli Latukefu, Rosenthal karakterini Tess Haubrich canlandırmıştır.

Yaratık: Covenant Filminin Konusu Nedir?

Koloni gemisi Covenant’ın mürettebatı yeni bir koloni kurmak için uzayın derinliklerinde Origae-6 gezegenine doğru yol almaya devam etmektedir. Ancak beklenmedik bir şey olur ve Covenant’ın enerji toplama yelkenleri açıkken yakınlarında yıldız ateşlemesi sonucu yoğun enerji çeken yelkenler parçalanmaya başlar gemide uyuyan mürettebattın birçoğu ölür. Uyuyan Covenant mürettebatının hedeflediği yeni koloni kurulacak Origae-6 gezegenine 7 yıl gibi uzun bir süre vardır. Covenant mürettebatı geminin hasar alan yerlerini onanırken hiç bilmedikleri bir gezegenden bir sinyal alırlar. Uzayın birçok yerini taramalarına rağmen bu gezegenden habersiz olan mürettebat yeni gezegenin yaşanabilir bir yer olduğu anlar. Mürettebat yaşanılabilir potansiyelin Origae-6 gezegeninden daha iyi olduğunu düşündüğü yeni gezegene doğru rota alır. Mürettebat yeni gezegene vardığında yeni gezegeni keşfe koyulurlar. Covenant’ın mürettebatı yeni gezegende bilmedikleri çok tehlikeli bir canlı ile karşılaşırlar. Covenant’ın mürettebatı Prometheus’un keşfinden sonra hayatta kalan sentetik robot David ile karşılaşırlar.

Covenant’ın mürettebatının cennet olarak nitelendirdiği yeni gezegen mürettebat için cehenneme dönüşmeye başlamıştır.

Yaratık: Covenant filminden replikler:

Bu görevin bir parçası olabilmek için hepimizi büyük fedakarlıklarda bulunduk. Mürettebatımız çiftlerden oluşuyor. İnsanlık tarihinin ilk büyük koloni kurma görevindeyiz. Dünya’daki herkes üstün çabalarınızdan ve cesaretinizden ötürü size minnettar. Tarih yazıyoruz.

Tüm bunlar yeni bir hayat için.

3.35/5 (78)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.