Yabancı Şahmeran-Öznur Yıldırım

Wattpad’in Çok Okunan Hikayelerinden Yabancı Şahmeran Kitap Oldu.

Wattpad’in çok okunan yazarlarından Öznur Yıldırım’ın Yabancı Şahmeran adlı wattpad hikayesi kitap halinde raflarda yerini aldı.

Öznur Yıldırım’ın Yabancı Şahmeran kitabı 2016 yılında Pegasus Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

Bir katil tarafından kaçırılan Doğa Güngör, kendini insanlardan soyutlamış ve yaşadıklarını kendi ruhuna kazdığı çukurlara gömmüş bir genç kızdır. Kar tanesi, Doğa Güngör’ün sembolüdür. Kan ise onu kaçıran Ediz Çağıran’ın, bir katilin sembolüdür.

Yavaş yavaş Doğa Güngör’ü ele geçiren Ediz Çağıran, Doğa Güngör’ün ruhuna her dokunduğunda onu parçalara ayırmaktadır. Ona karşı hissettiği muhtaçlığa, bağlılığa ve şefkate rağmen.Bir katilin, kurbanının yaşamasını arzulamasına rağmen.

Öznur Yıldırım’ın Yabancı Şahmeran kitabından alıntılar:

Ama o cesaretin içimde yeşermeyeceğini biliyordum.

O, topraklarıma gömdüğü ölüm tohumlarını intikam cinayetinin kanıyla sulayacaktı. Kayıp, karanlıkta yetişirdi. Şehvet, karanlıkta can bulurdu. Ölüm satırları, karanlıkta kaleme alınırdı. Yenilgini çığlığı, karanlıkta duyulurdu.

Ve benim üzerime çöken karanlığımdı.

Sen cennetin varlığından gurur duy, ben cehennemi istiyorum.

Yağan kar şiddetini gitgide artırıyor, koyu renk saçlarıma, tutunan kar tanelerinin sayısı çoğalıyordu. Konuşmadı, konuşmadım. Sessizlik…

Yabanci sahmeran oznur yildirimAramızda her daim geçerli olan bir alfabeydi sessizlik. Ben de bu alfabeye bir kez daha boyun eğdim ve uzun, titreyen parmaklarımı avuçlarımın içine bastırdım. Elimi yanıma indirdiğimde avuçlarımda eriyen kar yere damladı.

Rengi, kan rengiydi.

Rengi, kaybın rengiydi.

Rengi, bir cinayetin rengiydi.

3.6/5 (90)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.