William Shakespeare Yanlışlıklar Komedisi Kitap Yorumu

İngiliz Yazar William Shakespeare tarafından yazılmış bu ünlü eser bir komedi oyunudur.

William Shakespeare’in Yanlışlıklar Komedisi eseri 1589 ile 1594 arasında yazıldığı sanılmaktadır. Yanlışlıklar Komedisi eseri ünlü İngiliz yazar William Shakespeare’in yazarlık kariyerinin başlangıcında hazırlandığı oyunlardan birisidir.

Kitabının özgün adı The Comedy of Errors olup William Shakespeare’in Yanlışlıklar Komedisi eserinde iki değişik ikiz kardeşin karşılaşma hikâyesini anlatmaktadır.

William Shakespeare’in Yanlışlıklar Komedisi Eserinin Özeti.

İki tane ikiz yani toplamda dört bebek dünyaya geliyor. Bunlardan bir tanesinin ikiziyle diğerinin ikizi ayrı bir yere, diğerleri başka bir yere savruluyor.

Günün birinde efendi ve kölesi olarak yaşayan ikizlerin teklerinin olduğu yere onların ikizleri de geliyor tesadüfen. Bu arada ikizler birbirinin tıpatıp aynısı.

Ve işte komedi dolu olaylar burda başlıyor. Herkes ikizlerden habersiz. Efendi ve kölesi diğer efendi ve kölesinden habersiz sıra dışı bir gün geçiriyorlar.

Ortada gezen dört adam var ve bunlar birbirlerinin ikizi ama kimsenin bundan haberi yok kendilerinin bile.  Artık ortaya çıkan gülünçlüğü siz düşünün.

Zekice kurgulanmış bir komedi ancak bu kadar güzel olabilirdi. Bir çırpıda severek okudum. Oyun sevenlere ve en önemlisi Shakespeare sevenlere kesinlikle tavsiyemdir. Keyifli okumalar.

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kahvekitapikilisi

4.05/5 (56)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.