Vay Başına Yoga Gelenler-Çimen Erengezgin

Çimen Erengezgin’den Yeni Bir Kitap Daha; Vay Başına Yoga Gelenler

Çimen Erengezgin’in Vay Başına Yoga Gelenler kitabı kitapseverlerle buluştu.

Çimen Erengezgin’in Vay Başına Yoga Gelenler kitabı Yitik Ülke Yayınları tarafından 2017 yılının Haziran ayında yayımlandı.

Yitik Ülke Yayınları tarafından yayımlanan Çimen Erengezgin’in Vay Başına Yoga Gelenler kitabının sayfa sayısı 222 sayfadır.

Uzun yıllardır Yoga Eğitmenliği yapan Çimen Erengezgin yeni kitabında yoga deneyimlerini esprili bir dille öyküleştirdi.

Yoga ile ilgili ön yargıları yıkmak ve çeşitli nedenlerle yogadan uzak duran ya da denedikleri yoga dersini (tarzını) bilinçli seçmedikleri için “bana göre değilmiş” diyenler ile bulundukları bölgede salon olmadığı için yoga yapamayanlara özel olarak hazırlanan kitap, Yitik Ülke Yayınları tarafından yayımlandı.

Kitapta, yoga dersine ilk kez katılan bir öğrencinin zihninden esprili bir dille aktarılan öykülerden yola çıkılarak, yoganın faydalarına ve felsefesine de değiniliyor. Öyküler, aynı zamanda okuyucularının dilerlerse, uygulayacakları bir derse dönüşeceği şekilde kurgulanıyor.

Çimen Erengezgin’in Vay Başına Yoga Gelenler kitabından alıntılar:

Bir eğitmenin gözünden, bir öğrencinin zihninden…

Çimen Erengezgin bu defa yoga deneyimlerini, hem yıllar süren öğrencilik hem de eğitmenlik tecrübeleriyle harmanlayarak öyküleştirdi.

Yazar, yogayla ilk kez tanışan bir öğrencinin iç sesiyle, son derece samimi ifadelerle ve açık yüreklilikle neler düşündüğünü ve yaşadığını esprili bir dille aktarıyor. Öğrencinin maceraları gülümsetirken, aynı zamanda bir yoga öğretisine dönüşüyor. Bu kitapla yoga, öğrencilerinin bakış açısıyla açılmış yeni bir pencere ediniyor. Bugüne kadar hep eğitmenler anlattı, şimdi sıra öğrencilerde…

”Hoppalaaa! Hoca konuşuyor ben içimden cevap yetiştiriyorum. Herkes böyle mi, yoksa onlar içlerinden konuşmuyorlar mı? Sussana kızım ne konuşuyorsun bıdır bıdır, konsantre ol da hareketleri kaçırma! Bak yine konuşuyorum, ay yoruldum yemin ederim, daha hareketler başlamadan içimdeki konuşkan hanım beni fazlasıyla yordu. Hayır yani hocayı mı takip edeyim, susmak bilmeyen kendi iç sesimi mi dinleyeyim? Bu arada da gözleri kapat diyor hoca, işte şimdi yandık. Çaput çarşısı oldu mu sana vıdı vıdı olimpiyatları…”

3.64/5 (50)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.