Varolmayanlar-Doğu Yücel

Varolmayanlar Kitabının Yazarı Kimdir, Doğu Yücel Varolmayanlar Romanını Oku, Doğu Yücel Varolmayanlar Kitabının Konusu Nedir, Doğu Yücel Varolmayanlar Kitabından Sözler, Doğu Yücel Varolmayanlar Kitabından Alıntılar.

Doğu Yücel’in Doğan Kitap tarafından yayımlanan ‘’Varolmayanlar’’ kitabından alıntılar, en güzel sözler:

Yaşamı, varoluşu ve düzeni sorgulayan, okuru büyülü bir yolculuğa çıkartan, yeni bir hayalperest manifesto…

Doğu Yücel’den yaşamı, varoluşu ve düzeni sorgulayan, okuru büyülü bir yolculuğa çıkartan, yeni bir hayalperest manifesto.

Genç iş adamı babasından kalan antika dolmakalemle bir hikâye yazar. Ertesi gün gazetede, yazdığı hikâyenin aynen gerçekleştiğine dair bir haberle karşılaşır. Kahramanımız bu gizemli olayın nedenlerini araştırırken tarihin en iyi saklanmış sırrını öğrenecek, dünyayı değiştirecek anahtarın tek sahibi olacaktır.

Yücel, kalemini, sinematografik bir hikâyeyle tekdüze gerçekliğin tam ortasına saplıyor, sihirli bir dünyanın kapısını aralıyor.

Fantastik ile gerçekliğin sınırlarını zorlayan sürükleyici bir macera…

‘’Artık bir birliğimiz var. Bir ismimiz yok, birçok ismimiz var. Hayalciler… Sıfırlar… Varolmayanlar… Yoklar… Yarım yamalaklar… Hayalperestler… Olmayanlar… Hiçler… Biz onlar gibi değiliz!’’

Babamın amacı dünyayı değiştirmek, hayatı baştan kurgulamaktı. Ama bunu yapmadı. Bunu yapmak için beni yarattı. Ben de artık tek başıma dünyayı değiştirebileceğim yanılgısından kurtulmalı ve kalemimle gerçek Varolmayanlar’ı yaratıp bu görevi onlara teslim etmeliyim. Çünkü babam dünyayı tek başına değiştirmek gibi bir kahramanlık hikâyesiyle başlayan bir devrimi düşlemiyordu. Terslik buradaydı. Ben de buna inanmıyordum. Ben hayatı değiştirmek istemiyordum, ben hayatın değişmesini istiyordum. Bunu da sadece ben değil, herkes yapmalıydı. Hayalciler veya gerçekçiler diye ayırmadan, bölmeden, eşitsizlik yaratmadan. Hiyerarşiyle değil, saf anarşiyle.

3.75/5 (8)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.