Uzun Kışın Suçlusu-Demet Şahin

Yazar Demet Şahin’in Öykü Kitabı Uzun Kışın Suçlusu Çıktı.

Demet Şahin’in Uzun Kışın Suçlusu adlı hikaye kitabı raflarda yerini aldı.

Demet Şahin’in kaleme aldığı Uzun Kışın Suçlusu kitabı akıcı bir dille yazılmış bir eserdir.

Demet Şahin’in Uzun Kışın Suçlusu kitabı Şule Yayınları etiketi ile kitapseverlerle buluştu. Demet Şahin’in Uzun Kışın Suçlusu kitabı Şule Yayınları tarafından 2016 yılının Kasım ayında yayımlandı.

Demet Şahin’in Uzun Kışın Suçlusu kitabının sayfa sayısı 93 sayfadır.

Demet Şahin’in Uzun Kışın Suçlusu kitabından alıntılar:

İlk sene köylüler yazın gelmeyişi üzerinde pek durmadılar. Bu onlar için, kendilerini birden hafta ortasında bulmak gibiydi.

Birisi günlerden salı değil de çarşamba olduğunu söylediğinde zamanın hızına şaşırır, arada kayıp bir gün olabileceğini nasıl aklımızın ucundan geçirmezsek, Kamşatlılar da yazın gelmemiş olma ihtimalini hiç düşünmediler.

Konuşma aralarında ‘’Yazdan da bir şey anlamadık!’’ ‘’Ne kısa sürdü,’’ deyip ay sonuna doğru havaların belirgin bir şekilde soğuduğuna kendilerini inandırdılar. Günlerce süren tipi de bu inancı kuvvetlendirdi. Fakat bir sonraki sene yani Tanha yılında da yaz gelmedi. Otun’da da.

Uzun Kışın Suçlusu, şehirden ve zamandan uzak büyülü bir dünyayı getiriyor okurlarına. Bilinmeyen bu diyarlarda kurallar yok, takvimler yok; kış var, yalnızlık var ama en önemlisi, nerede ve hangi zamanda yaşarsa yaşasın, değişmeyen ve ruhunda sayılamayacak kadar çok kuyu açılmış olan insan var.

3.08/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.