Umut Sokağı Çocukları-Gülsevin Kıral

Umut Sokağı Çocukları Kitabının Yazarı Kimdir, Gülsevin Kıral’ın Umut Sokağı Çocukları Kitabının Konusu, Gülsevin Kıral’ın Umut Sokağı Çocukları Kitabından Sözler.

Gülsevin Kıral’ın Umut Sokağı Çocukları kitabı Günışığı Kitaplığı tarafından 2015 yılında yayımlandı.

Günışığı Kitaplığı’ndan çıkan Gülsevin Kıral’ın Umut Sokağı Çocukları kitabı savaş sonrası Türkiye’ye göçen Suriyeli bir ailenin İstanbul’daki yaşamını anlatıyor.

Gülsevin Kıral’ın Umut Sokağı Çocukları kitabı 140 sayfadan oluşmaktadır.

Gülsevin Kıral’ın Umut Sokağı Çocukları kitabının resimlendirilmesini illüstrasyon Sadi Güran yapmıştır.

Gülsevin Kıral’ın Umut Sokağı Çocukları kitabından alıntılar:

Oyun arkadaşım bir Suriyeli…

Dedektiflik öyküleriyle sevilen, ödüllü yazar Gülsevin Kıral, bu kez toplumsal bir sorunu umuda açılan bir pencereden ve çocukların gözünden anlatıyor.

Türkiyeli ve Suriyeli çocuklarla yetişkinlerin özlemleri, hayalleri ve beklentileri aynı mahallede buluşup tek bir hikâyeye dönüşüyor. Yolları birbirleriyle kesişen kahramanların yaşama tutunma mücadelesini her birine söz hakkı vererek aktaran yazar, sevginin ve dayanışmanın gücünü hatırlatıyor.

Hayatın acıtıcı gerçeklerini mizahı eksik olmayan bir üslupla işleyen roman, yaşadığı çağı anlamlandırmaya çalışan çocuklara hediye niteliğinde.Umut Sokagi cocuklari Gulsevin Kiral

Sevdiklerini ve yaşam alanlarını geride bırakarak Suriye’den İstanbul’a gelen insanlar aynı mahallede, farklı kapılar ardında yaşamaktadır.

Çocuklar, top oynarken kırdıkları cam yüzünden azar işitseler de, yabancı bir gazetecinin ortaya çıkması, Karabaş’ın varlığı ve Çakallar’la yapılan maçta Suriyeli Hasan sayesinde atılan goller, mahalleyi şenlendirir. Hasan’ın babası iş bulma, Berivan da kardeşinin çıkıp geleceğine dair umudunu yitirmemeye çalışır. Üstelik, Ali’nin gönlü de Berivan’ın güzel kızı Rojda’dadır…

3.13/5 (16)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.