Ülkemin Açmayan Çiçekleri-Ahmed Günbay Yıldız

Ahmed Günbay Yıldız’ın Ülkemin Açmayan Çiçekleri Kitabını Oku, Ahmed Günbay Yıldız’ın Ülkemin Açmayan Çiçekleri Kitap Alıntıları, Ahmed Günbay Yıldız’ın Ülkemin Açmayan Çiçekleri Kitap Sözleri, Ahmed Günbay Yıldız’ın Ülkemin Açmayan Çiçekleri Kitabının Konusu, Ahmed Günbay Yıldız’ın Ülkemin Açmayan Çiçekleri Kitabı Hakkında.

Modernizmin çelişkili dünyasından evlerde beslenen hayvanlara karşı sokaklarda bile yer bulamayan insanlar! Kendini bu, ”Ülkenin Açmayan Çiçekleri” ne adayan Esra, aynı zamanda sıkıntılarıyla, sevinçleriyle ve sürprizleriyle dolu hayatıyla bir okuma seyri yaşatıyor bize.

Timaş Yayınları tarafından yayımlanan Ahmed Günbay Yıldız’ın Ülkemin Açmayan Çiçekleri romanının sayfa sayısı 208 sayfadır.

Ahmed Günbay Yıldız’ın Ülkemin Açmayan Çiçekleri kitabından sözler, alıntılar.

Güneş yine, hüzünlü bir vedanın hazırlığı içindeydi. Batı yakasında, yün öbeği gibi dağılmış esmer bulutların arasından, pas kızılı bir renkte, uçuk benizli çiçek buketlerinin eşliğinde anlamlı bir göz kırpışı var yeryüzüne… Taze taptaze, el değmedik umutlar için, yeniden doğacağını muştuluyor sanki gözlerden ayrılırken.

Dalgın bakışlar güneşin veda tablosunun ortasına, ayrılık anlarının fotoğrafını oturttu ve iki vedayı birden kazıdı yüreğine.

Kirpikleri naz dolu bir stille yumulup açıldı.

Dünyadan çekiliş seremonisi düzenleyen güneşi içli bir seyirle uğurlayan gözlerindeki buharlaşmalar, hüznün derinliklerinin en açık ifadesiydi.

Gönlünün esintileri sesinin tonuna bile yansımıştı.

Koskoca yalıda tek başınaydı şu an. Sıkılmıştı… Bayatlamış, katı bir yalnızlık duygusu hakimdi gözlerinde… Bozulmayan, iniltili sessizlik, katı aşılmaz duvarlar örüyordu üzerine… Genç kız sıkılmış, bunalmıştı. Annesi ve babası Amerika’daydı. Tam bir hafta olmuştu onlar gideli… Annesinin hastalığı, onu haddinden fazla etkilemiş, yufkalaştırmıştı yüreğini… Yalnızlığa hiç ama hiç alışamamışı İlk defa tek başına kalışı, vehmini arttırıyor, aklına kötü kötü şeyler geliyordu.

3/5 (15)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.