Uçurtmam Bulut Şimdi-Sevim Ak

Türk Çocuk Edebiyatının Önemli Yazarlarından Sevim Ak’ın Hikaye Kitabı; Uçurtmam Bulut Şimdi

Sevim Ak’ın Uçurtmam Bulut Şimdi eseri hikayelerden oluşmaktadır. Çocukların severek okuyacağı Uçurtmam Bulut Şimdi hikaye kitabından birbirinden güzel kısa öyküler yer almaktadır. Sevim Ak’ın Uçurtmam Bulut Şimdi kitabından birbirinden güzel 14 hikaye var.

Sevim Ak’ın Uçurtmam Bulut Şimdi kitabına ismini veren kitapta yer alan Uçurtmam Bulut Şimdi hikayesidir. Uçurtmam Bulut Şimdi hikayesi kitabında ilk hikayesidir.

Sevim Ak’ın Uçurtmam Bulut Şimdi kitabı Can Yayınları etiketi ile yayımlanmıştır. Can Yayınları tarafından yayımlanan Sevim Ak’ın Uçurtmam Bulut Şimdi adlı çocuk kitabı şimdiye kadar birçok baskı yapmıştır. Can Yayınları tarafından yayımlanan Sevim Ak’ın Uçurtmam Bulut Şimdi kitabının sayfa sayısı 88 sayfadır.

Yazarın en çok satan kitapları arasında yer alan Uçurtmam Bulut Şimdi hikaye, masal türündeki kitabında yer alan hikayeler çocukların okuyup beğeneceği türden hikayelerden.

Kahramanımız Meltem’in birbirinden renkli öyküleri, okudukça içinizi ısıtacak. İlk uçurtmasını kaçıran çocuk, yağmurun gizini bulmaya çalışan küçük kız, deprem korkusu yaşayan iki kardeş, yemiş vermeyen dut ağacını korkutan, annesinin çalıştırdığı dersten geçer not alamayan, herkesin gökyüzünde bir yıldızı olduğunu öğrenen, yeni giysi almak için dükkân dükkân dolaşıp üzülen, yaşlılar haftasında bir teyzenin ağır filesini taşımaya kalkan küçük çocuk…

Okuyun, aslında nasıl zengin bir hayatınız

olduğunu göreceksiniz.

Sevim Ak’ın Uçurtmam Bulut Şimdi Kitabında Yer Alan Öyküler:

Uçurtmam Bulut Şimdi

Satılık Kitap

Yağmur Bulutu

Pisipisi Otları

Elişi Kâğıtları

Büyümek İstiyorum

Bir Buluş

Bir Çığlık

Gözlerimi Geri Verin

Zamanı Gelmeden

Dut Ağacının Korkusu

Herkesin Bir Yıldızı mı Var?

Vitrindeki Mavi Bahçıvan

Öyle Bir Gün

Sevim Ak’ın Uçurtmam Bulut Şimdi kitabından alıntılar:

Uçurtmam Bulut Şimdi

Uçurtmanın ipi karışmış, açamıyorum. Kerem kapıda bekliyor beni. Uçurmamın ipini en kolay annem çözebilir ama o da alışverişe gitmiş. Mahallemizde yün çilelerini hiç koparmadan açmayı bir tek annem becerir. Bu yüzden ismi Sabır Melahat’a bile çıktı. Annem, ”Bir insan, işlerinin pürüzsüz halledilmesini istiyorsa kıyıda köşede açılmamış düğüm bırakmamalı,” der. Şimdi o evde olmadığına göre düğümü babama açtırmalıyım. Babam da televizyon seyrediyor. Sesimi iyice yumuşatarak, ”Babacığım,” diyorum, ”uçurtmanın ipini düzeltir misin?”

Ağzının içinde bir şeyler geveliyor önce. Sonra derin bir nefes alıyor. ”Getir bakalım…”

Uçurtmayı sevinçle kucağına bırakıyorum. Televizyonda iki kişi alçak sesle konuşuyor. Birinin yüzünde bıçak yarası var; hiç gülmüyor. Kötü adamlar hep böyle olurlar, filmin sonunda da mutlaka ölürler.

Babam düğümü çözüp Uçurtmayı elime tutuşturuyor. ”Al bakalım. İpini sıkı tut. Uçup gitmesin.”

3.52/5 (63)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. NŞA dedi ki:

    Çok güzel bir kitap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.