Türk Yazardan Önemli Başarı

Özgün adı Monster Filmmaking olan Canavar Film Yapımı Kitabının Yazarı Ayhan Özden’in Başarı Hikayesi, Amerika´da Best Seller Listesinde Bir Türk.

Türk Yazardan Önemli Başarı

İlk uzun metraj sinema filmini kendi imkanlarıyla tamamladıktan sonra, film yapmaya çalışan insanlara kendi tecrübelerini aktarmak amacıyla, 7 kolay adımda sinema filmi yapımını anlattığı İngilizce yazdığı Monster Filmmaking (Canavar Film Yapımı) kitabını kaleme alan Ayhan Özden, Amerika’nın ve dünyanın önde gelen e-kitap sitesi Amazon.com´da en çok satanlar listesine girerek büyük bir başarıya imza attı.Monster Filmmaking kitabi Ayhan ozden

Yeni kitabını türkçe yazmakta olan, Ayhan Özden, bu başarı hikayesini gazetemize şöyle anlattı, ‘’Monster Filmmaking (Canavar film yapımı) kitabını ilk uzun metraj sinema filmimi tamamladıktan bir süre sonra İngilizce olarak yazmaya karar verdim. O dönem yurt dışında, özellikle Amerika’da benim gibi kendi imkanlarıyla film yapmaya çalışan insanlarla görüşüyorduk. Onlara kendi tecrübelerimi aktarırken, yaşadıklarımı bir kitapta toplamamın iyi olabileceğine karar verdim. Bu kitapla benim gibi sinemaya gönül vermiş, yeni başlayan insanların benim yaptığım hataları yapmamaları için aydınlatıcı olacağını düşündüm’’ dedi.

Sinema filmi yapmanın oldukça zor ve meşakatli bir süreç olduğunu hatırlatan Özden, ‘’Özellikle filmi sponsor olmadan kendi bütçenizle yapıyorsanız. İlk uzun metraj sinema filmimi tamamladıktan sonra daha sinema dağıtım görüşmelerine başlamadan büyük bir borcun içinde yüzüyordum. Benim için oldukça zorlu olan bu süreci daha dayanılabilir kılmak ve sinema sevdalısı genç arkadaşların aynı bedelleri ödememesi için kitabımı yazmaya başladım’’ diye ifade etti.

Amerika’da En Çok Satanlar Listesine Girerek ‘’Türkiye’nin sesini dünyaya duyurduk’’

Kitabın en çok satanlar listesine girme hikayesini de bizlerle paylaşan Özden, ‘’Kitabım 2015 yılının başında önce e-kitap olarak Amazon´da yerini aldı. Amazon Şirketi, Amerika’nın ve dünyanın en büyük yayınevlerinden bildiğiniz üzere. Sonrasında kitabım özellikle Amerika´da ilgi gördü ve satışlarından dolayı Amazon’un yan kuruluşu olan bir firma ile basım anlaşması yaptık. Böylece kitabımın basılı hali Barnes&Nobles gibi önemli dağıtımcılarda yer aldı ve satışı başladı. amazoncom best seller kitaplariAmazon Amerika, Fransa, Japonya, Kanada, İngiltere, Danimarka, İtalya, Hollanda ve Almanya’da İngilizce olarak basıldı.

Kitap 19-26 Eylül arası Amerika’da Best Seller listesine girdi. Amazon yayınevinde yayınlanan yaklaşık 5 milyon kitap arasında fotoğraf ve sanat dalında 10.sıraya yükseldi.  Ayhan Özden bu alanda yayınlanmış olan bir çok yabancı yazarın önüne geçerek Türkiye’nin sesini bir kez daha dünyaya duyurmuş oldu.

4.17/5 (30)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.