Tüm Zamanların En Korkunç 50 Kısa Öykü Kitabı

Flavorwire adlı web site şu ana kadar yayınlanmış en ürkütücü, en korkunç ve en tüyler ürpertici kısa öyküler arasından oluşturduğu listeyi yayınladı.

Liste’de en ürkütücü, en korkunç ve en tüyler ürpertici kısa öyküler arasından ilk 50’si belirlendi.

Liste de Tüm Zamanların En Korkunç 50 Kitabı Seçilmiş.

Flavorwire adlı sitenin yayınlamış olduğu Tüm Zamanların En Korkunç 50 Kısa Hikâye’nin biz sadece ilk 12’sini şimdilik yayınlıyoruz ziyaretçilerimizin ilgisine göre devamını yayınlayacağız.

Tüm Zamanların En Korkunç 50 Kitabından İlk 12’si:

1. I Have No Mouth But I Must Scream-Harlan Ellison
Amerikalı yazar Harlan Ellison’un ‘’ Ağzım Yok ama Bağırmalıyım ‘’ adlı eseri, 1967 kült klasik gezegendeki son dört kurtulanların kindar ve tüm-güçlü bilgisayar tarafından işkence edildiği cehennem bir kıyamet sonrası bilimkurgu versiyonu kitabı.

2. The Veldt-Ray Bradbury
Fahrenheit 451 adlı kitabın yazarı Amerikalı yazar Ray Bradbury’un ” Bozkır ” adlı eseri, teknolojinin insanı nasıl esir edebileceğini, en yakınındakinden bile öldüresiye nefret ettirebileceğini, hatta onların yerini alabileceğine dair bir uyarı niteliğindedir. Bu ev çocukları giydirir, besler, yıkar, şarkı söyler, ışıkları otomatik olarak açıp kapar, ekmekleri kızartıp üzerine reçel bile sürer.

3. The Infamous Bengal Ming-Rajesh Parameswaran
Bir Bengal Kaplanı; bu Bengal Kaplanı bir hayvanat bahçesinde esaret içinde yaşamaktadır ve kitap bu kaplanın duygusal yansımasına bir yolculuğa götürmektedir. Bakıcısına âşık olan bir kaplan. Gerçekten orkunç bir aşk hikâyesi.

3.12/5 (25)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.