Trumbo Replikleri

Dünyaca Ünlü Roma Tatili, Spartaküs, Exodus, Thirty Seconds Over Tokyo Filmlerinin Senaristliğini Yapmış İki Oscar Ödüllü Dalton Trumbo’nun Hayatı Trumbo Filminde Anlatılıyor.

2015 yapımı Trumbo filminin yönetmenliğini Jay Roach üstlenmiştir.

Dalton Trumbo’nun hayat hikayesinin anlatıldığı Trumbo adlı filmde birçok ünlü isim yer almıştır. Özelikle dünyaca ünlü Breaking Bad dizisinde canlandırdığı Walter White karakteri ile tanıdığımız Bryan Cranston, Trumbo filminde Dalton Trumbo’yu canlandırmıştır.

Trumbo Filminin Oyuncuları: Bryan Cranston, Michael Stuhlbarg, David Maldonado, David James Elliott, Toby Nichols, John Getz, Diane Lane, Laura Flannery, Helen Mirren, Joseph S. Martino, Madison Wolfe, Jason Bayle, James DuMont, Alan Tudyk, Louis C.K.

Trumbo Filminin Karakterleri Kimlerdir Kim Kimi Oynuyor: Dalton Trumbo karakterini Bryan Cranston, Edward G. Robinson karakterini Michael Stuhlbarg, Rocco karakterini David Maldonado, Sam Wood karakterini John Getz, Cleo Trumbo karakterini Diane Lane, Hedda Hopper karakterini Helen Mirren, John Wayne karakterini David James Elliott, Arlen Hird karakterini Louis Szekely ya da bilinen adı ile Louis C.K. canlandırmıştır.

Trumbo Filminin Konusu:  Hollywood’da başarılı bir senarist olan Dalton Trumbo’nun 1940’ların soğuk savaş ABD’sinde Komünist damgası yiyerek kariyerinin düşüşe geçmesi anlatılıyor.

Trumbo filminden en güzel replikler:

1930’larda Büyük Buhran’a ve faşizmin yükselişine karşılık olarak binlerce Amerikalı, ABD’nin Komünist Partisi’ne katıldı. ABD, 2.Dünya Savaşı’nda Sovyetler Birliği ile müttefik olduktan sonra çoğu kişi CPUSA’ya katıldı. (ABD Komünist Partisi) Yazar haklarının uzun süreli savunucusu, senaryo yazarı Dalton Trumbo bu partiye 1943’te üye oldu. Ancak Soğuk Savaş, Amerikan komünistleri üzerine yeni bir ışık tuttu.

Bu adamlarla savaşmazsak belki hepimizin istediği uzun ve mutlu hayata kavuşursun.

Adalet için her şeye değer.

Filmlerin başkentine hoş geldiniz. Sürekli güneş ve eğlencenin olduğu yere.

Komünistlerin amacı, dünyaya hükmetmek.

Trumbo, her zamanki gibi sadece kendine mantıklı geliyorsun.Trumbo Replikleri

Hollywood’u severim, ancak Amerika’ya aşığım. Amerika derken, özgürlüğü kastediyorum

Anonimliğinin uzun yolunda yürürken hayatın iğrenç bir şekilde boşa gittiğini de.

Otto Preminger, Dalton Trumbo’nun yazdığı Exodus’u sunar.

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.