Tokuz Ama Açız!-Ayşegül Çoruhlu

Alkali Diyet Kitabının Yazarından; Tokuz Ama Açız!

Dr. Ayşegül Çoruhlu’nun Tokuz Ama Açız! kitabında Hücrelerimiz için doğru enerji nedir?, Asitlenme nedir?, Neden yaşlanıyoruz?, alkali beslenme gibi konularda bilgiye yer veriyor.

Dr. Ayşegül Çoruhlu’nun Tokuz Ama Açız! Kitabı Doğan Kitap etiketi ile yayımlandı. Doğan Kitap tarafından Dr. Ayşegül Çoruhlu’nun Tokuz Ama Açız! Kitabının sayfa sayısı 208 sayfadır.

Mideni değil hücrelerini doyur!

Bolluk içindeyiz çok şükür! Kimsenin sofradan doymadan kalkması gerekmiyor, kıtlık yok. Karnımız tok.

Ama hücrelerimiz aç.

Hücrelerimizi besleyemiyoruz.

Yediklerimizin çoğu ”besin” değil!

Biz onları yedikçe onlar da bizi yiyor!

Diyet yaptıkça kilo alıyoruz.

Kısa dönemli sağlıksız bir diyetin, vücut tarafından faiziyle geri alınacak bir borç olduğunu unutuyoruz. Oysa beslenmede mesele kilo sorununu çoktan geçti. Zaten kimse çok yediği için kilo almıyor. Hücreler aç olduğu için kilo alıyor!

İşte bu kitapla gerçek anlamda sağlıklı beslenmek, sağlıklı kiloda kalmak adına bilmemiz gereken her şeyi öğreneceğiz.

Alkali Diyet’in yazarı Dr. Ayşegül Çoruhlu’dan kilolara, diyete, sağlığa ve hastalığa bakışınızı değiştirecek, çığır açıcı bir referans kitabı… Sadece kilo vermek için değil, sağlıklı kalmak, yaşlanmayı geciktirmek, uzun bir ömür sürmek isteyen herkes için bir başucu kaynağı.

Dr. Ayşegül Çoruhlu’nun Tokuz Ama Açız! Kitabından alıntılar:

Öncelikle şunu aklınızdan çıkarmayın: Beslenme hücrenin ihtiyacı olan yiyeceği doğru seçmek demektir; dolayısıyla bu yiyeceğin vücutta nasıl işlendiğini, bize nasıl hayat ve canlılık verdiğini bilmeyi gerektirir. İşte gerçek beslenme bilimi budur.

Besleyici maddeler, besinlerle gelen ve hücre için maksimum canlılık sağlayan maddelerdir. Hücre için en doğru enerji yakıtı da bunlardır. Bu enerji sayesinde tüm vücutta tamir, onarım, büyüme, üreme, bağışıklı gibi yüzlerce fonksiyon yerine getirilebilir…

3.29/5 (38)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.