The Wolf of Wall Street Replikleri

Orijinal adı The Wolf of Wall Street olan ve Türkçe’ye Para Avcısı olarak çevrilen film gerçek bir hayattan uyarlanmıştır.

Filmin başrollerinde dünyaca ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio rol almaktadır. Leonardo DiCaprio, Jordan Belfort karakterini canlandırmaktadır.

Özgün adı The Wolf of Wall Street olan Wall Street Kurdu ya da Türkçeye çevrilen ismi ile Para Avcısı filminin replikleri:

Jordan Belfort: Karım, Naomi Brooklyn, Bay Ridge Düşesi eski model ve Miller Lite kızı.

Jordan Belfort: Tanrı’nın mavi cennetindeki tüm ilaçlardan öte kesinlikle favorim olan tek bir tanesi var.

Jordan Belfort: Para size sadece daha iyi bir hayat sağlamaz. Daha iyi yemek, daha iyi araba, daha iyi bir şey. Aynı zamanda sizi çok daha iyi biri yapar. Kiliselere ya da seçtiğiniz politik partilere bol bol para verebilirsiniz. Belki de lanet olası bir benekli baykuş kurtarırsınız parayla.

Yatırım Dünyası tam bir orman olabilir. Boğalar, ayılar, her köşede bir tehlike. Bu yüzden Stratton Oakmont’tayız. En iyi olduğumuz için gururluyuz. Sizi mali bir çölde yönlendirmek için eğitilmiş profesyonellerle Stratton Oakmont. Kararlılık, dürüstlük, gurur.

Jordan Belfort: Şu dürzüye tam 12’den vurması için 25’lik verin.

Jordan Belfort: Benim adım Jordan Belfort. Ben Bayside, Queens’te ufacık bir apartman dairesinde 2 muhasebeci tarafından kurulmuş orta sınıf bir kurumun kurucu üyesiyim. 26’ya bastığım gün, kendi komisyonculuk firmamın başı olarak 49 milyon dolar kazandım. Ki bu cidden canımı sıktı çünkü…

Jordan Belfort: Ben her zaman zengin olmak istemiştim.

Jordan Belfort: Paranın nasıl ses çıkardığını bilmek mi istiyorsun? Wall Street’teki Ticari kata git.

Mark Hanna: Wall Street’teki ilk iş günü. Ona zaman ver.

Mark Hanna: Bak Wall Street’in ilk kuralı. Hiç kimse… Tamam, eğer piyasa yukarı aşağı ya da yerinde sayıyorsa Warren Buffet ya da Jimmy Buffet, kimse umursamaz. En azından tüm senet komisyoncuları, tamam mı? Bu ‘Furgazy’ Furgazy ne demek bilir misin?
Jordan Belfort: Evet, ‘Furgazy’ bu sahte bir…
Mark Hanna: Evet, Furgazy; fegazy, wuzzy, var olmayan peri tozu… Önemli değil. Öncelik bile değil. Bu gerçek değil. Tamam mı?
Jordan Belfort: Tamam.
Mark Hanna: Benimle kal. Biz bir şey yaratmayız. Bir şey üretmeyiz.

3.59/5 (22)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.