Ted Chiang’ın Hayatının Hikayesi Eseri Sinemaya Uyarlandı

Çinli Amerikalı Yazar Ted Chiang’ın 1999 Yılında Hugo Ödülü Kazandığı The Story of Your Life Adlı Hikayesi Sinemaya Uyarlandı.

Ted Chiang’ın The Story of Your Adlı Eseri Arrival İsimli Filme Uyarlandı.

Ted Chiang’ın özgün adı The Story of Your Life olan Hayatının Hikayesi adlı kısa hikayesi sinemaya uyarlandı. Ted Chiang’ın bilim kurgu romanı Hayatının Hikayesi adlı eser özgün adı Arrival olan 2016 yapımı Geliş filmine konu oldu.

Ted Chiang’ın Hayatının Hikayesi Konusu Nedir?

Ted Chiang’ın Hayatının Hikayesi eseri dünyaya inen uzaylı gemisini konu almaktadır.

Yönetmenliği Denis Villeneuve tarafından yapılan Geliş adlı bilim kurgu, gerilim filmi Ted Chiang’ın Hugo Ödüllü hikayesi Hayatının Hikayesi eserinden sinemaya uyarlandı.

Başrollerinde Amy Adams, Jeremy Renner, Forest Whitaker gibi oyuncuların bulunduğu film 2016 yılının en dikkat çeken filmlerinden biridir.

Geliş filmi 11 Kasım 2016 tarihinde vizyona girmiştir. Geliş adlı filminin fragmanı bile büyük bir ilgi görmüştür. Imdb puanı 8 üzeri olan Geliş adlı filmde Ted Chiang’ın Hayatının Hikayesi kitabında işleyen uzaylıların dünyaya gelişi konu olarak işlenmektedir.

İngilizce adı Arrival olan Geliş filminde Amy Adams dilbilimci Dr. Louise Banks karakterini, Jeremy Renner matematikçi Ian Donnelly, Forest Whitaker Albay Weber karakterini canlandırmıştır.

Ted Chiang’ın Hayatının Hikayesi eserinden sinemaya uyarlanan Geliş filminin çekimlerine 2015 yılının ortalarında başlandı. Geliş filminin galası 1 Eylül 2016 tarihinde Venedik Uluslararası Film Festivali’nde yapıldı.

Olumlu eleştiriler alan Geliş filmini özellikle uzaylı konulu filmleri sevenler kesinlikle izlemeli.

Kitaptan sinemaya uyarlanan filmler arasında şimdiden iyi bir yere sahip olan Geliş filmi seyirci tarafından büyük beğeni toplamıştır. Kitaptan uyarlanan filmleri sevenler için özellikle uzaylıları konu alan filmleri sevenler için son dönemlerde çekilen en iyi filmlerden biridir.

Geliş Filmini Konusu:

İngilizce özgün adı Arrival olan Geliş filminin konusunda; Dünya’nın 12 farklı bölgesine iniş yapan gizemli uzay gemileri konu olarak anlatılmaktadır. Dünya’ya gelen uzaylı gemileri panik havası yaratır. Bu gemilerin gelme amacı nedir? Dünya bir uzaylı istilası ile mi karşı karşıyadır? Dünyaya gelen bu uzaylılar dost mudur, düşman mıdır?

Geliş filminin konusu ilgisini çekenler, bu türleri sevenler Geliş adlı filmi izlemeli. İsteyen tabi şu an için İngilizce olan Ted Chiang’ın özgün adı The Story of Your Life olan Hayatının Hikayesi eserini de okuyabilir. Eseri okuduktan sonra filmi de izlemek isteyenler olabilir. Sadece filmi izleyeyim diyenler için iyi seyirler deyip yazımızı buradan bitiriyoruz.

3.41/5 (22)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.