Şükrü Erbaş İnsanın Acısını İnsan Alır Kitap Yorumu

Şükrü Erbaş’ın İnsanın Acısını İnsan Alır Eserinden Alıntılar, Yorumu, Hakkında Bilgiler.

Şükrü Erbaş’ın İnsanın Acısını İnsan Alır Eserinin Yorumu

Kitap üç bölümden oluşuyor diyebiliriz. İlk bölümde yazarın kısa kısa farklı konular işlediği birbirinden enfes yazıları mevcut. Aşk, insan ilişkileri, evlilik, barış, yoksulluk, zulüm, devlet işleri, adalet, ayrılık, doğuda çocukluk gibi konular bunlar. Konuşulması ve yazılması cesaret isteyen bazı konular hakkında da yazıları mevcut ki benim en sevdiklerim onlar oldu.

İkinci bölümde yazar şiirin inceliklerini anlatıyor. Katılması gereken duygulardan, akıcı bir anlatıma, anlatılmak istenene nasıl ulaşılacağına dair her şey mevcut.

Üçüncü bölümde ise bazı yazar ve şairler hakkında bilgilendirmeler mevcut. Yazar bu bilgilendirmeleri yaparken sık sık alıntılardan da faydalanıyor.

Benim en sevdiğim kısım birinci kısım oldu. Alıntılar da o kısımdan. Yazarla geç tanıştığıma üzüldüm. Bence herkes tanışmalı yazarla. Yazıları gerçekten enfesti ve tadı damağımda kaldı her birinin. Mutlaka okuyun derim, keyifli okumalar.

Şükrü Erbaş’ın İnsanın Acısını İnsan Alır Kitabından Alıntılar:

Ne yapacağımı sanıyorsun ki, tenin tenime bu kadar sinmişken; ömrüm azala azala akarken önümde; gittiğin gerçek bu kadar herkese benzerken… Senin korkularını, benim inceliğimi doldurup yüreğime, bıraktığın boşluğu yonta yonta binlerce heykelini yapacağım.

Kimsenin yağmuru seyretmediği bir dünyada yıldızları sevmenin yalnızlığı ile her gün biraz daha geri çekildim. Üstüme örttüğüm yorgan yüreğimdeki serçenin küçücük ürkek kanatlarıydı. Kimse, ilkyazın sevgi, yazın dinginlik, güzün bitiş, kışınsa sıcaklığı büyüten bembeyaz bir düş olduğunu anlatmadı.

Kâhküllerine düşen çiy tanelerini topladım sabaha karşı. Doğan günden kırmızılar sürdüm yanağına. Saçının telinden tırnağının ucuna dek öptüm öncelikle. Sonra alıp yalnızlığımı yanıma, biraz daha tutkun, biraz daha iyimser, döndüm yeniden bıraktığın boşluklara.

Şükrü Erbaş’ın İnsanın Acısını İnsan Alır Kitabının Künyesi

Şükrü Erbaş'ın İnsanın Acısını İnsan Alır Kitabı

Kitabın Adı: İnsanın Acısını İnsan Alır

Kitabın Yazarı: Şükrü Erbaş

Yayınevi: Kırmızı Kedi Yayınevi

Kitabın Türü: Deneme

Sayfa Sayısı: 256

İlk Baskı Yılı: 1995

Kitap Yorumu Instagram Hesabı: @kahvekitapikilisi

3.8/5 (75)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.