Stefan Zweig Geçmişe Yolculuk Kitap Özeti

Stefan Zweig’in Geçmişe Yolculuk Kitabının Konusu, Yorumu, Özeti.

Özgün adı Die Reise in die Vergangenheit olan Stefan Zweig’in Geçmişe Yolculuk romanı ilk kez 1976 yılında yayımlanmıştır.

A Promise

Stefan Zweig’in Geçmişe Yolculuk romanı 2013 yılında A Promise adı ile sinemaya uyarlanmıştır. A Promise filminde Lotte Hoffmeister karakterini Rebecca Hall, Karl Hoffmeister karakterini Alan Rickman, Friedrich Zeitz karakterini Richard Madden, Anna karakterini Shannon Tarbet canlandırmıştır.

Stefan Zweig, kısa, öz muhteşem anlatımı ile tanınan bir yazardır. Romanların sayfa sayıları çok az olmasına rağmen okuyucuya anlattığı çok şey vardır.

Stefan Zweig’in Geçmişe Yolculuk Romanın Özeti

A Promise Filmi

Stefan Zweig’in Geçmişe Yolculuk romanı zamana, mekâna ve değişen koşullara direnen yasak ve tutkulu bir aşkın hikâyesidir.

Kitabın konusu Birinci Dünya Savaşı sırasında yasak bir aşkın hikayesini ele alıyor. 9 yıl önce başlayan bir aşkın, kavuşamamış sevgililer anlatılıyor. Roman genellik karakterlerin dokuz yıl boyunca başından geçenleri konu ediyor.

Aşıkların aşkına kavuşmasına engel önce okyanus ve daha sonra da Birinci Dünya Savaşı girer. Aradan 9 yıl geçer.

Kitabın erkek karakteri bir doktordur. Yardım etmek için gittiği yaşlı bir hastasının karısına aşık olur. İlk başlarda bunu itiraf edemez. Kadın da doktora aşık olur. Yasak bir aşk vardır ortada. İlk başlarda ikisi de birbirlerine itiraf edemez. Ayrılacakları gün ikisi de birbirlerine aşklarını itiraf ederler. İlk ayrılık sonrası mektuplaşırlar daha sonra araya savaşın girmesiyle bu ayrılık uzamaya başlar.

Arayan giren engeller, mesafeler, geçen zaman sonrası aşıkların bu yıllarda yaşadıkları, ve 9 yıl sonra kavuşan aşıkların hikayesi anlatıyor.

A Promise Film

Stefan Zweig’in Geçmişe Yolculuk Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Geçmişe Yolculuk

Kitabın Yazarı: Stefan Zweig

Kitabın Türü: Roman

Orijinal Adı: Die Reise in die Vergangenheit

İlk Baskı Yılı: 1976

Film Uyarlaması: A Promise (2013)

3.96/5 (95)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. zehratekmen dedi ki:

    Clarisa ve olağanüstü bir gece’ yi okuduğumdan beri Stefan zweig okumamaya tövbe ettim bir kitap bu kadar mı bayar yaa. beğenemiyorum özellikle Clarisa var ya o kitabı da sırf bitirmiş olmak için bitirmiş resmen:/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.