Soraya-Meltem Yılmaz

Meltem Yılmaz’ın İlk Romanı; Soraya

Meltem Yılmaz’ın Soraya kitabı 2015 yılında Destek Yayınları etiketi ile yayımlandı. Destek Yayınları tarafından yayımlanan Meltem Yılmaz’ın Soraya romanı 252 sayfadır.

Meltem Yılmaz’ın Soraya adlı romanı; Berlin Film Festivali’nin Franfurt Kitap Fuarı’yla 2006 yılından beri ortak sürdürdüğü Books at Berlinale programına seçildi.

Savaştan kaçarken aşka yenileceğini bilmiyordu.

Aşk bütün savaşlardan güçlüdür çünkü daha yıkıcıdır…

Henüz yirmi yaşındaki güzeller güzeli Soraya, şehirleri öfke ve kan kokan Suriye’deki acımasız savaştan kaçıp kendisine yepyeni bir gelecek yazmak umuduyla sığınmıştı Türkiye’ye… Kaderinin kalemi başkalarının elinde olan Soraya, kendisinden otuz yaş büyük evli bir adamla evlenmeye razı olduğunda onu savaştan çok daha ölümcül bir gelecek bekliyordu aslında: AŞK…

Savaş, kamp, esaret ve kumalık… Aşkın barınamayacağı bu sıkıntılı hayat çıkmazlarında kendi mucizesini yaşayan Soraya’nın nefes kesen duygu dolu hikâyesini gazeteci-yazar Meltem Yılmaz kaleme aldı.

Suriye’deki içsavaştan kaçıp hayatta kalma mücadelesini Türkiye’de sürdürmeye çalışan sığınmacıların dramını tarafsızca ve tüm çıplaklığıyla anlatan Meltem Yılmaz, gerçek bir hayat hikâyesinden ustaca kurguladığı romanında savaşların insan ruhunda bıraktığı derin yaraları da cesaretle gözler önüne seriyor.

Sarsıcı öyküsü, akıcı dili ve detaylardaki zenginliğiyle dikkat çeken Soraya her sayfasında merak ve beklenti yaratarak, okuru trajik olduğu kadar heyecan dolu bir serüvene de sürüklüyor…

Meltem Yılmaz’ın Soraya Kitabının Alıntılar:

Uzun zaman sonra ilk kez, yeni güne umutla başladı.

Hayat, savaş mağdurları için, bir adım sonrasını hiç bilememenin verdiği tedirginlikten ve sonrasında, doğal bir vazgeçişten ibaretti.

Konuşacak çok şey varken söyleyecek hiçbir şey olmaması ne garipti.

Soraya, yüzlerine dikkatle baktıkça, bugüne kadar hiçbirini görmediği bu insanlar ona yavaş yavaş tanıdık gelmeye başladı: Bunlar, kötü bir kaderin talihsiz yoldaşlarıydı.

Soraya’ysa henüz, kendini onlardan biri gibi hissetmiyordu, ”sanki bu insanlar yüzyıllardır burada” diye düşünürken; burada ne kadar kalacağı, şimdilik aklına getirmek istemediği bir soruydu.

Meltem Yılmaz’ın Soraya Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Soraya

Kitabın Yazarı: Meltem Yılmaz

Yayınevi: Destek Yayınları

Kitabın Türü: Roman

Sayfa Sayısı: 256

İlk Baskı Yılı: 2015

3.77/5 (199)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.