Sophie Turner Kimdir

Game of Thrones Taht Oyunları Dizisinin Sansa Stark‘ı Sophie Turner Kimdir?

Game of Thrones dizisindeki canlandırdığı Sansa Stark rolü ile tanıdığımız Sophie Turner’in hayatından kısaca bahsedelim.

Sophie Turner 21 Şubat 1996 İngiltere Northampton’da doğdu. Henüz iki yaşında iken ailesi birlikte Warwick şehrine taşındılar. Sophie Turner Warwick Hazırlık Okulu’na gitti. Warwick Hazırlık Okulunda 11 yaşına kadar okudu ve King’s Lisesi’ne devam etti. Küçük yaşlardan beri tiyatro ile ilgilinen güzel oyuncu Sophie Turner 13 yaşında iken tiyatro şirketi olan Playbox Theatre Company’nin üyesi oldu.

Game of Thrones Dizisindeki Sansa Stark Karakteri Dünya Çapında Tanınırlığını Arttırdı.

Televizyon dizisi olarak ilk deneyimi ise ona dünya çapında ün getiren Game of Thrones dizisindeki canlandırdığı Sansa Stark karakteri oldu. Sansa Stark karakteri ile bir anda dünya çapında tanınan bir oyuncu oldu. Genç yaşına rağmen bir anda oyunculuğu ile herkesin beğenisi aldı. Müthiş oyunculuğu ve güzelliği ile izleyenler büyüledi.

Sophie Turner Game of Thrones dizisindeki yakaladığı şöhreti sayesinde birçok ünlü yapımda yer almaya başladı. Birçok kaliteli yapımlar için aranan isim haline geldi. Öyle ki Game of Thrones dizisinden sonra X-Men seri filmlerinde yer almaya başladı. Dünyaca ünlü X-Men filmlerinin 2016 yılında vizyona giren X-Men: Apocalypse filminde rol aldı.

Sophie Turner, X-Men: Apocalypse filminde Jean Grey karakterini canlandırdı.

Sophie Turner’in X-Men: Apocalypse Filminde Canlandırdığı Jean Grey Kimdir?

Jean Grey bir mutanttır. Marvel Girl, Phoenix takma isimlerini kullanan Jean Grey,  telekinezi ve telepati özelliğine sahip bir süper kahramandır.

Sophie Turner’in boyu 175 cm’dir.

Sophie Turner’in Oynadığı Filmler ve Diziler:

Game of ThronesTaht Oyunları Sophie Turner kimdir

X-Men: Apocalypse

Another me

The Thirteenth Tale

Barely Lethal

3.83/5 (12)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.