Son Nefes Havaya Karışmadan-Paul Kalanithi

Dünyaca Ünlü Kitap Siteleri amazon.com ve goodreads.com Siteleri Tarafından 2016 En İyi Kitap Ödülü’ne Layık Görülen Bir Roman.

Uluslararası bestseller arasında yer alan 2016 yılının en çok konuşulan kitabı.

Paul Kalanithi’nin Son Nefes Havaya Karışmadan romanı 2016 yılında birçok ülke de okurlar tarafından en çok beğenilen kitaplar arasında yer almıştır.

Paul Kalanithi’nin Son Nefes Havaya Karışmadan adlı ödüllü romanının When Breath Becomes Air özgün adı ile yayımlanmıştır. Paul Kalanithi’nin İngilizce özgün adı When Breath Becomes Air olan Son Nefes Havaya Karışmadan kitabı İngilizce olarak ilk kez 2016 yılının Ocak ayından yayımlanmıştır.

Çok satan kitaplar listesinde yer alan Paul Kalanithi’nin Son Nefes Havaya Karışmadan romanı ülkemizde Altın Kitaplar etiketi ile yayımlanmıştır.

Paul Kalanithi’nin Son Nefes Havaya Karışmadan kitabı Altın Kitaplar tarafından 2016 yılının Kasım ayında yayımlandı. Altın Kitaplar etiketi ile yayımlanan Paul Kalanithi’nin Son Nefes Havaya Karışmadan eserinin sayfa sayısı 200 sayfadır.

Otuz altı yaşında başarılı bir beyin cerrahı olarak yıllarını verdiği yüksek tıp ihtisasını tamamlayıp tam emeklerinin karşılığını almak üzereyken, dördüncü evre akciğer kanseri olduğunu öğrenen Paul Kalanithi, kendini bir anda ölümle yüz yüze bulmuştu. Düne kadar ölümcül hastalıkları tedavi eden bir hekimken, bugün hasta yatağında yaşam mücadelesi veren kendisiydi. Karısıyla hayalini kurdukları ve ulaşmaya çok yaklaştıkları gelecek bir anda buharlaşıvermişti.

Paul, herkesin bir başına yüzleştiği ve hiç kimsenin muaf olmadığı o en büyük eşitleyiciye birinci elden tanıklık etmek üzereydi.

‘’Yaşayan her şey ölmeye mahkûmken, hayatı anlamlı kılan nedir?’’ Hayatı boyunca bu soruya kafa yoran Paul Kalanithi, yazdığı ilk ve son kitapta, insan hayatını ölüm ve yok oluş karşısında bile anlamlı kılan şeyin ne olduğunu sorgularken, her ikisini de bizzat tecrübe etmiş yetenekli bir yazarın gözünden doktor-hasta ilişkisine ışık tutuyor.

Paul Kalanithi’nin Son Nefes Havaya Karışmadan kitabından alıntılar:

Hayat tecrübemizin tamamı, hayatı anlamlı kılan ayrıntılardan ibarettir. En tecrübeli olduğumuz an, içinde yaşadığımız andır.

4.32/5 (180)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.