Simyacı-Paulo Coelho

Simyacı Romanının Yazarı Kimdir, Simyacı Romanının Konusu Ana Fikri Özeti Hakkında Bilgiler, Paulo Coelho’nun Romanları Kitapları, Paulo Coelho’nun Simyacı Romanından En Güzel Sözler, Simyacı Romanı Kaç Sayfadır, Paulo Coelho’nun Simyacı Kitabından En Güzel Alıntılar.

Brezilyalı yazar Paulo Coelho, özgün adı O Alquimista olan Simyacı romanını 1988 yılında kaleme aldı.

1988 yılında bu zamana birçok farklı dile çevrilen Paulo Coelho’nun en ünlü romanlarından biri olan Simyacı fenomen bir kitap haline gelmiştir.

Can Yayınları tarafından yayımlanan Paulo Coelho’nun Simyacı romanının Türkçe çevirisini Özdemir İnce yapmıştır.

Özdemir İnce tarafından Türkçe çevirisi yapılan Paulo Coelho’nun Simyacı romanı 184 sayfadır.

Simyacı, Brezilyalı eski şarkı sözü yazarı Paulo Coelho’nun, yayınlandığı 1988 yılından bu yana dünyayı birbirine katan, eleştirmenler tarafından bir fenomen olarak değerlendirilen üçüncü romanı. Simyacı, altı yılda kırk iki ülkede yedi milyondan fazla sattı. Bu, Gabriel Garcia Marquez’den bu yana görülmemiş bir olay.

Yüreğinde, çocukluğunu yitirmemiş olan okurlar için bir klasik kimliği kazanan Simyacı’yı Saint-Exupery’nin Küçük Prens‘i ve Richard Bach’ın Martı Jonathan Livingston’u ile karşılaştıranlar var (Publishers Weekly). Simyacı, İspanya’dan kalkıp Mısır Piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago’nun masalsı yaşamının felsefi öyküsü. Sanki bir nasihatnâme: Yazgına nasıl egemen olacaksın, mutluluğunu nasıl kuracaksın?’ sorularına yanıt arayan bir hayat ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen romanın altı yılda, yedi milyondan fazla okur bulmasının gizi, kuşkusuz, onun bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor. Simyacı’yı okumak, herkes daha uykudayken, güneşin doğuşunu seyretmek için şafak vakti uyanmaya benziyor.

Simyacı Romanın Konusu: Endülüslü genç bir çoban olan Santiago çok iyi okuma yazma bildiği halde çobanlık yapmaktadır. Çobanlık yaptığı zamanlar yeni yerler gören ve kitap okuması için çok vakti olan Santiago’nun anne ve babası rahip olması için onu papaz okuluna göndermiştir. Santiago, okuldan kalan vakitler de babasına ait koyun sürüsüne çobanlık yapmaktadır. İspanyadan kalkıp Mısır piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden genç çoban Santiago’nun yaşam öyküsüdür.

Paulo Coelho’nun Simyacı romanının geniş özetini okumak isteyenler Paulo Coelho Simyacı Kitap Özeti sayfasından bulup okuyabilir.

Paulo Coelho’nun eşsiz romanı dünya genelinde birçok ülke de en çok okunan romanlar arasında yer almıştır. Simyacı romanı ülkemizde de çok beğenilmiş ve Türkiye’de çok okunanlar listesine girmiş hit bir romandır.

Paulo Coelho’nun Simyacı kitabından en güze alıntılar, sözler:

İşte çok güzel bir hikaye, dedi Simyacı.

Söylediklerini koyunların anlayabildiğine her zaman inanmıştı. Bundan dolayı, kendisini etkileyen kitapların bazı bölümlerini kimi zaman onlara okur; kimi zaman da kırlarda dolaşan bir çobanın yalnızlığından ya da yaşama sevincinden söz ederdi onlara; kimi de uğramayı alışkanlık haline getirdiği kentlerde gördüğü son yenilikleri anlatırdı.

Sahip olmadığın şeyi vaat ederek gidecek olursan, onu ele geçirmek arzunu yitirirsin.

SimyaciPauloCoelhoDünyanın ruhu insanların mutluluğuyla beslenir. Ya da mutsuzluklarıyla, arzusuyla, kıskançlıklarıyla. Kendi kişisel menkıbesini gerçekleştirmek insanların biricik gerçek yükümlülüğüdür. Her şey bir ve tek şeydir. Ve bir şey istediğin zaman, bütün evren arzunun gerçekleşmesi için işbirliği yapar.

Bulduğun şey saf maddeden yapılmışsa, hiçbir zaman çürümeyecektir.

Bir kere olan bir daha asla tekrarlanmaz. Amma ve lakin iki kere olan mutlaka üçüncü defa da olacaktır.

3.48/5 (21)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.