Şimşek Hırsızı-Rick Riordan

Percy Jackson ve Olimposlular Şimşek Hırsızı Kitabının Yazarı Kimdir, Rick Riordan’ın Şimşek Hırsızı Kitabını Oku, Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı Filminin Konusu, Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı Filmi Hangi Kitaptan Uyarlanmıştır, Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı Filminin Oyuncuları Kimlerdir, Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı Filminde Percy Jackson Kimdir, Rick Riordan’ın Percy Jackson ve Olimposlular Şimşek Hırsızı Kitabının Konusu,  Rick Riordan’ın Percy Jackson ve Olimposlular Şimşek Hırsızı Kitabının Özeti, Rick Riordan’ın Percy Jackson ve Olimposlular Şimşek Hırsızı Kitabından Sözler, Rick Riordan’ın Percy Jackson ve Olimposlular Şimşek Hırsızı Kitabı Hakkında Bilgiler.

Rick Riordan’ın Şimşek Hırsızı kitabı Türkiye’de Doğan ve Egmont Yayıncılık tarafından 2015 yılında yayımlandı.

Doğan ve Egmont Yayıncılık’tan çıkan 364 sayfadan oluşan Rick Riordan’ın Şimşek Hırsızı kitabının çevirisini Elgin Selen Haktanır Us yapmıştır.

Rick Riordan’ın Percy Jackson ve Olimposlular-Şimşek Hırsızı eseri aynı adla Chris Columbus’un yönettiği yaptığı 2010 yapımı Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı sinema filmine uyarlandı.

Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı filminde Percy Jackson karakterini Logan Lerman, Annabeth Chase karakterini Alexandra Daddario, Medusa karakterini Uma Thurman, Luke Castellan karakterini Jake Abel, Zeus karakterini Sean Bean, Kıvırcık Çalıdibi karakterini Brandon Timothy Jackson canlandırdı.

Bir gün birisi çıkıp size Antik Yunan tanrılarının hala hayatta olduklarını söylese ne yapardınız?

Ya ailenizden birinin bu tanrılardan biri olduğunu öğrenseniz? Olağanüstü güçlere sahip olduğunuzun farkına varsanız? Bir de peşinize mitolojik efsanelerdeki canavarlar düşse? Ne yapardınız? Percy’nin yaptığını.

Rick Riordan’ın Şimşek Hırsızı adlı fantastik hikaye kitabından alıntılar:

Bakın, melez olmayı ben istemedim. Siz de melez olduğunuzu düşünerek bu satırları okuyorsanız, tavsiyem şu: kitabı hemen kapatın!

Benim adım Percy Jackson.

Kıvırcık kolay hedefti. Bir kere sıskaydı. Üstelik sinirlenince ağlıyordu. Birkaç kez sınıfta kalmış olacak ki, altıncı sınıfta sivilceli, tutam tutam sakalları çıkmaya başlamış tek öğrenci oydu.

simsek hirsizi kitap Rick RiordanEğer hayatımın bir anlamı olacaksa, bunu benim yaratmam gerekiyor.

Ölüler korkunç değildir. Sadece hüzünlüdürler.

Poseidon dedi Kheiron. Yeri sallayan, Fırtına getiren, Atların babası. Selam olsun sana Perseus Jackson. Deniz  tanrısının oğlu.

Yas tutarmış gibi baktı bana, sanki tabutuma en çok yakışacak çiçekler nelerdir diye düşünüyordu.

3.69/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.