Sil Baştan-Ken Grimwood

Ken Grimwood’un Sil Baştan Kitabını Oku, Sil Baştan Kitabından Resimli Güzel Sözler, Ken Grimwood’un Sil Baştan Kitabının Konusu Nedir, Ken Grimwood’un Sil Baştan Kitabından Alıntılar, Ken Grimwood’un Sil Baştan Kitabı Hakkında Yapılan Yorumlar, Ken Grimwood’un Sil Baştan Kitabından En Güzel Sözler.

Ken Grimwood’un Sil Baştan Kitabının Konusu: Ken Grimwood’un sıradışı eseri Sil Baştan, zihninize şu soruyu kazıyor: Geçmişte yapmış olduğunuz hataları bilerek hayatınızı tekrar, tekrar ve tekrar yaşamak zorunda kalsaydınız ne yapardınız?

43 yaşındaki Jeff Winston bu şansı birkaç kez elde eder. Heyecanını yitirdiği evliliği ile geleceği olmayan işi arasında sıkışıp kalmıştır ve hiç beklenmedik bir anda ölüverir. Tekrar hayata gözlerini açtığında ise takvimler 1963 yılını göstermektedir. O sabah 18 yaşında, üniversite yatakhanesinin duvarlarına bakarak uyanır. Her şey eskisi gibidir… tek bir fark dışında: Jeff geleceği avcunun içi gibi bilmektedir. Futbol ligi final maçlarından at yarışlarına kadar kimin kazanacağını, Wall Street’te köşeyi dönmek için hangi şirketlere yatırım yapmak gerektiğini… Yalnız, bilmediği bir şey vardır: Neden hayatını sil baştan yaşamak zorundadır? Sevdiği her şeyi ve herkesi kazanıp kaybetmeye daha ne kadar devam edecektir?

Birçok dile çevrilen ve listeleri alt üst eden Sil Baştan hayatın karmaşık döngüsünü sorgularken hayal gücünüzü de sonuna kadar zorluyor.

Ken Grimwood’un Sil Baştan Kitabında Yapılan Yorumlar:

“Uzun zamandır okuduğum en sıra dışı, en sürükleyici roman.” Dean Koontz

“Grimwood olağanüstü gözlem yeteneği, üslubu ve orijinal kurgu yeteneğiyle benzerlerini fersah fersah gerilerde bırakıyor.” Publishers Weekly

Ken Grimwood’un Türkiye’de Koridor Yayıncılık tarafından yayımlanan Sil Baştan kitabından alıntılar en güzel sözler:Sil Bastan Ken Grimwood

Hayatınızı tekrar, tekrar ve tekrar yaşamak zorunda kalsaydınız.

Sen ve ben Amujna, pek çok hayat yaşadık. Ben hepsini hatırlıyorum sen hatırlamıyorsun!

Sorgulanmamış bir hayat yaşamaya değmez. Plato

Artık gelmeyeceksin, asla, asla, asla, asla, asla.

Hatırlayan zihin uyanıktır. Ruh’u bilirler. Her şeyden bihaber olanlara göreyse karanlık bir gecedir o. Onu gün ışığı sanırlar. Geleceği görenler içinse karanlıktır o.Sil Bastan resimli sozleri

İhtiyacımız olan, ihtiyacımız olan şey., konuşmak, diye düşündü. Birbirimizin gözlerinin içine bakıp şunu söylemek: Yürümüyor. Hiçbir şey, romantizm ya da tutku ya da görkemli planlar. Hepsi boşa çıkıyordu ve suçlanacak hiç kimse yoktu. Bu böyleydi, o kadar.

Ve sonra düşünmekten kaçınması gereken hiçbir şey kalmadı, çünkü düşünme süreci bitmişti.

Belki de hayatın bitişini gizlice, hoşnutlukla karşılamıştı. Şimdiyse her şey önceden olduğu gibi devam edecekti: Tatminsizlik ve başarısız evliliğinin sonucu ya da sebebi olan, artık hangisi olduğunu hatırlayamıyordu, bir amaçtan ve umuttan yoksun olmanın acısı.

4/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.