Sezai Replikleri-Kardeş Payı

Sezai Kimdir: Ayhan Taş’ın Kardeş Payı adlı komedi dizisinde canlandırdığı karakterini adıdır. Oto tamircisi olarak çalışan Sezai’nin ayrıca dişlerinin arasına kürdan sokma rekoru vardır. Sezai ‘nin, kendi sesine benzeyen bir oğlu vardır.

Sinema oyuncusu Ayhan Taş‘ın Kardeş Payı adlı komedi dizisinde canlandırdığı oto tamircisi Sezai karakterinin replikleri:

Sezai: Biz sırf mahalle kültürünü koruyalım diye cebimizde paramız olduğu halde gidip bakkala veresiye yazdıralım. Eşşek kadar adamlar burda her hafta toplanıp sırtımıza şu kutsal formayı geçirip 6’ya 6 halı saha maçı yapalım…

Sezai: Sen benim ne kadar apolitik bir adam olduğumu biliyorsun. Gençken daha da apolitkim. Millet 80 darbesinden sonra hapisteler de işkence görürken ben kendimi break dansa vermiş k.çımı başımı sallıyordum. Mahallenin bütün kızları bana deli oluyordu. Yine çılgın dans figürleri sergiliyorum o gün. Kafam inceden güzel. Mahallenin en güzel kızı bana kapıdan öpücük atmasın mı! Cinnah 1.80 boyunda sarışın mavi gözlü bir afeti devran. Adriana Lima‘nın 1987’deki halini düşün.
Turgut: Yemeyelim birbirimizi Sezaii!
Sezai: Tamam ulan tamam 1,65 boyunda esmer alımlı bir kız. Fahriye Evcen’in 1987’deki halini düşün.
Turgut: Sezaii!
Sezai: Bir anlattırmadın bee. Tamma ulan 1.55 boyunda kilolu esmer. Dilber Ay’ın şimdiki halini düşün. Gerisi malum.

Sezai: Geçen Cuma bu pislik, imam minberde iken gözüne lazer tutmuş.

Sezai: Turgut abi Google’a tık yaz. Bunu mu demek istiyon gardaş diyip işe yaramaz kelimesini çıkıyor. Evet, tıkla resimler de ara de bu ikisinin resmi çıkıyor yemin ederim. İnternet olsa gösterirdim valla.

Sezai: Biz sırf mahalle kültürünü koruyalım diye cebimizde paramız olduğu halde gidip bakkala veresiye yazdıralım. Eşşek kadar adamlar burda her hafta toplanıp sırtımıza şu kutsal formayı geçirip 6’ya 6 halı saha maçı yapalım…

Sezai: Napıyo lan sen orda sessiz sessiz. yapıyorsun sen orda
Sezai’nin Oğlu: Ders çalışıyorum baba.
Sezai: Ders mi çalışıyon? Bu ne lan Orhun Kitabeleri’ni bulmuş köylüler gibi kala kaldım. Bu ne lan ev mi lan bu hee? Olum bu ev mi? Lan olum çok ihmal ettik lan biz. Kaçıncı sınıftın sen? Okumayı yeni mi öğreniyon?
Sezai’nin Oğlu: Yok baba öğretmen unutmamak için sık sık tekrar edin dedi. Bende temele indim.

2.6/5 (5)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.