Şeyma İslamoğlu Röportaj

40’lar Kulübü Yazarlarından Şeyma İslamoğlu İle Yapmış Olduğumuz Röportaj:

Merhaba Şeyma Hanım Öncelikle Sizi Yakından Tanıyabilir Miyiz, Şeyma İslamoğlu Kimdir? Kendinizden Kısaca Bahsedebilir Misiniz?

İsmim Şeyma İslamoğlu. 1994 Mayıs doğumluyum. Gaziosmanpaşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisiyim. 3 kardeşiz. Şehzadeler Şehri olan Amasya’da yaşıyorum. Yazmak ve yazılarda kendimi bulmak beni dinginleştiriyor. Küçük yaşlardan itibaren ufak ufak yazmaya başladım. Kâğıtla dertleşen birisiyim. O iyi bir sırdaş. Bir süre sonra dualarımı dahi kâğıtlarla paylaştım. Bu tadı da çok sevdiğim bir hocamdan öğrendim. Allah’tan istemekten korkmayın. Nasıl bir yaratıcıdan istediğinizin farkında olun demişti. Dualarımda yazarak zenginleşti. Yazmak benim için bir tedavi.

Yazarlık Süreciniz Nasıl Başladı? Yazar Olmaya Sizi Teşvik Eden Oldu Mu?

Yazarlıkta paylaşım sürecim sosyal medya sayesinde başladı. 40’lar kulübü ve Yunus Çoşkun abimizin aracılığı ile bu yola adım atmış oldum. Daha öncelerinde şiir yarışmalarına katılımım oldu. Birinciliklerimde oldu çok şükür. İnsan bazen yazdıklarını paylaşmak istiyor. Hayallerimize umut olan 40’lar kulübüne buradan teşekkür ediyorum. Yazarlık dediğimizde bir kitaba ve hayran kitlesine sahip olmak akla gelmiyorsa eğer yazarlığa hep yatkındım. Her insan biraz yazardır kendi içinde. Beni de bu yolda ilerleten iç dünyamdı. Teşvik gönülden…

Şuan Herhangi Bir Yayın Organında Yazı Yazıyor Musunuz?

Şuan 40’lar kulübünün yolcusuyum. İlk göz ağrısı diyebiliriz.

Facebook, Twitter, Instagram Gibi Sosyal Medyaları Kullanıyor Musunuz?

Bu hesapların hepsine üyeliğim var. Paylaşımları takip ediyorum fakat nadiren paylaşımda bulunuyorum.

En Çok Beğendiniz Şairler ve Yazarlar Kimlerdir?

Her okuduğum yazıdan ve yazardan ceplerime bir şeyler alırım. Felsefi yazıların ucundan da tutarım biraz. Bu yüzden de en sevdiğim yazar kavramı olmadı bende. Benim için bana kendimden bir şeyler sunan her yazı ve yazar kıymetlidir. Zaten yazarlıkta karşı tarafın içindeki karmaşık yumağı toparlamaktır biraz.

Şimdiye Kadar Yayımlanmış Kaç Kitabınız Vardır?

Kaldırımda Açan Kırk Çiçek kitabında yazım bulunmakta. Bunun öncesinde de şiirimin de içinde bulunduğu bir kitap yayımlanmıştı.

Kaldırımda Açan Kırk Çiçek Kitabınızdan Biraz Bahsedebilir Misiniz?

Kitabımız sokakta yaşamaya mahkûm edilen çocuklardan bahsediyor. 40 güzel kardeşimizin yazılarından derlenen bir kitap.

Sizce Şiir ve Kitap Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Haddim olmayarak söylemek istiyorum. Gönülden dökülen sözleri elemeden yazı yazmak gerekir. Benim için asıl olan hissiyattır. Hissetmediğim veya hâkim olmadığım bir konuyu yazamam. Yazma özgürlüğünü kalıplaştırmak istemem. Kalem ile yürek arasında güçlü bir bağ olması gerekir. Yazmak aklınızın derinliklerini somutlaştırmak için bir fırsattır ve iyileştirir.

Ne Tür Kitaplar ve Şiirler Yazıyorsunuz?

Genellikle düz yazı ve şiirde bulurum cümlelerimi. İlham denen o kelimeye inanırım. Bazen bi anda milyonlarca kelime el ele tutuşuverir birden. Bu yüzden kalemi elime planlı aldığımı pek bilmem. Şimdiye kadarda kalemim bu iki türde konuştu.

Hayranlarınıza Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?seyma islamoglu roportaj kimdir

Belli bir hayran kitlem olsaydı eğer. Onlardan yazmalarını isterdim. En çokta öfkelerini. Eyleme geçmeden önce yazıp önce kendi içlerini sakince okumalarını isterdim. Çünkü insan kendini hiç tanımaz oldu.

Röportaj İçin Teşekkür Ederiz. Eklemek İstediğiniz Bir Şey Var Mıdır?

Ben teşekkür ediyorum bu paylaşımı bize sunduğunuz için.

Bu güzel röportaj için Şeyma İslamoğlu’na çok teşekkür ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.