Sevim Ak’ın En Çok Satan Kitapları

Hikayeleri, Öyküleri, Masalları Çok Satan Çocuk Kitapları Arasında Yer Alan Türk Çocuk Edebiyatının Önemli Yazarlarından Sevim Ak’ın En Çok Okunan, Beğenilen Kitapları.

Edebiyatımızın önemli yazarlarından biri olan Sevim Ak, Türk çocuk edebiyatı yazarıdır. Öyküleri, hikayeleri, romanları, masalları çok satan kitaplar listesinde yer almaktadır.

Çocukların severek okuduğu öykü, hikaye, masal türündeki çocuk kitapları ile tanınan yazar Sevim Ak’ın birçok eseri Türk çocuk edebiyatının önemli eserleri arasındadır.

Yazar Sevim Ak’ın birçok eseri sitemizde yer almaktadır. Çocuk kitaplarının ünlü yazarlarından Sevim Ak’ın en güzel kitap alıntılarını, sözlerini, özetlerini sitemizde bulup okuyabilirsiniz.

Sevim Ak’ın En Çok Okunan, Satın Alınan Kitapları:

Vanilya Kokulu Mektuplar

Vanilya Kokulu Mektuplar kitabı yazar Sevim Ak’ın en çok okunan, en çok satılan kitabıdır.

Sevim Ak’ın Vanilya Kokulu Mektuplar Kitabı Kaç Sayfadır?

Can Yayınları etiketi ile yayımlanan Sevim Ak’ın Vanilya Kokulu Mektuplar kitabı 128 sayfadan oluşmaktadır.

Sevim Ak’ın Vanilya Kokulu Mektuplar Kitabının Tanıtım Yazısı:

Vanilya kokulu mektupların gizini çözmeye var mısınız?

Annesiyle Babası ayrılan kıymık, bir süreliğine anneannesinin yanına yerleşmek zorunda kalır. Hayal gücü çok geniş bir çocuk olduğundan, kendi dedektiflik ve keşif bürosunu kurar. Bir gün postacı bay güleryüz, kıymık’ın ölen dedesine, otuz yıl önce Paris’ten postalanmış bir mektup getirir. ‘’Aaa! Krala Bak!’’ diye başlamaktadır mektup; bir masaldır bu, mis gibi de vanilya kokmaktadır. Göndereni belirsiz bu mektupların gizinin çözmeye kesin kararlı acar dedektif kıymık, kolları sıvar…

Çilekli Dondurma

2002 yılında yayımlanan Sevim Ak’ın Çilekli Dondurma kitabı yazarın çok satan kitaplarından biridir.

Sevim Ak’ın Çilekli Dondurma Kitabı Kaç Sayfadır?

Can Yayınları tarafından yayımlanan Sevim Ak’ın Çilekli Dondurma kitabı 120 sayfadır.

Sevim Ak’ın Çilekli Dondurma Kitabının Tanıtım Yazısı:

Gülüş, şeker mi şeker bir kızdır. Evin tek kızı olmasına karşın, yalnız kalmaya hiç niyeti yoktur müzede çalışan halasıyla, annelerini kaybetmiş, yüreği yaralı yavru köpeklerle, odasında aniden canlanan heykelcikle, sıkıcı emeklilik günlerini renklendirmek isteyen bay Fonti’yle ve tonton dedesiyle kurduğu dostluk, onu birbirinden keyifli serüvenlere sürükler… ”Çilekli Dondurma”daki güzel öykülerin tadı, damağınızda kalacak…

Uçurtmam Bulut Şimdi

Sevim Ak’ın Uçurtmam Bulut Şimdi kitabı 1987 yılında yayımlanmıştır. Yazar Sevim Ak’ın Uçurtmam Bulut Şimdi kitabında birçok güzel öyküler yer almaktadır.

Sevim Ak’ın Uçurtmam Bulut Şimdi Kitabı Kaç Sayfadır?

Can Yayınları’ndan çıkan Sevim Ak’ın Uçurtmam Bulut Şimdi kitabı 88 sayfadan oluşmaktadır.

Sevim Ak’ın Uçurtmam Bulut Şimdi Kitabının Tanıtım Yazısı:

Kahramanımız Meltem’in birbirinden renkli öyküleri, okudukça içinizi ısıtacak. İlk uçurtmasını kaçıran çocuk, yağmurun gizini bulmaya çalışan küçük kız, deprem korkusu yaşayan iki kardeş, yemiş vermeyen dut ağacını korkutan, annesinin çalıştırdığı dersten geçer not alamayan, herkesin gökyüzünde bir yıldızı olduğunu öğrenen, yeni giysi almak için dükkân dükkân dolaşıp üzülen, yaşlılar haftasında bir teyzenin ağır filesini taşımaya kalkan küçük çocuk…

Okuyun, aslında nasıl zengin bir hayatınız olduğunu göreceksiniz.

Domates Saçlı Kız

Sevim Ak’ın Domates Saçlı Kız adlı eseri 2016 yılında yayımlanmıştır.

Sevim Ak’ın Domates Saçlı Kız Kitabı Kaç Sayfadır?

Can Yayınları tarafından yayımlanan Sevim Ak’ın Domates Saçlı Kız kitabının sayfa sayısı 192 sayfadan oluşmaktadır.

Sevim Ak’ın Domates Saçlı Kız Kitabının Tanıtım Yazısı:

Çürük Yumurta Kenti’nin en gevezeleri kimlermiş, biliyor musunuz? Nereden bileceksiniz. Hadi ben söyleyeyim: Günlerini kent meydanındaki sakız ağacında çan çan konuşarak geçiren iki kargaymış. Birinin adı Tiktak, ötekininki Tıktık’mış. Kent halkı bu iki karganın sinir bozucu konuşmalarından usanmış, çareyi, meydandan kilometrelerce uzağa taşımakta bulmuş. Meydandaki dükkân sahipleri ise kolay kolay faka basacağa benzemiyorlarmış.

Günlerden bir gün kasabaya bir turist topluluğu gelmiş. Yaşlı bir turist bu kargaları izlemeye karar vermiş. Tiktak’ın peşine düşmüş. Tiktak, kimselere görünmeden, evlere, ofislere giriyor, oradan bir belge, bir mektup, bir günlük sayfası, bir reklam broşürü, bir magazin dergisi alıp kaçırıyormuş. Kaçırdıklarını sakız ağacının kavuğuna tıkıştırıyor, sonra iki karga buluşup bu yazılı belgeleri okuyup konuşuyorlarmış. Sevim Ak bu romanında işte bu belgelerden yola çıkarak Domates Saçlı Kız’ın öyküsünü, o her zamanki renkli anlatımıyla önümüze seriyor.

Sıcak Çikolatalı Yolculuklar

Sevim Ak’ın Sıcak Çikolatalı Yolculuklar kitabı yazarın çok satan öykü kitaplarından biridir.

Sevim Ak’ın Sıcak Çikolatalı Yolculuklar Kitabı Kaç Sayfadır?

Can Yayınları etiketi ile yayımlanan Sevim Ak’ın Sıcak Çikolatalı Yolculuklar kitabı 208 sayfadan oluşmaktadır.

Sevim Ak’ın Sıcak Çikolatalı Yolculuklar Kitabının Tanıtım Yazısı:

Biraz Kakao, Biraz Şeker, Biraz Su

Gözlerinizi kapatın ve teknolojik bir taksinin içinde olduğunuzu hayal edin. Koltuğa oturduğunuz anda burnunuza mimoza kokuları geliyor, ıpılık bir müzik yüzünüzü okşuyor, internetiniz hazır ve elinizde de sımsıcak bir çikolata. Ne dersiniz, bu taksi ile dolaşmak istemez miydiniz? O zaman siz artık kitabımızın kahramanı, güleç ve başına buyruk su oldunuz. Unutmayın, sokaklarda dans eden bir trapezciye aşıksınız ve sütannenizi bulmak istiyorsunuz. Sıcak çikolatalı yolculuğunuz başlamak üzere…

Mahalle Sineması

Sevim Ak’ın Mahalle Sineması adlı hikaye kitabından birbirinden güzel hikayeler yer almaktadır.

Sevim Ak’ın Mahalle Sineması Kitabı Kaç Sayfadır?

Can Yayınları tarafından yayımlanan Sevim Ak’ın Mahalle Sineması kitabı 96 sayfadır.

Sevim Ak’ın Mahalle Sineması Kitabının Tanıtım Yazısı:

Sevim Ak, bu kitabındaki öyküleri, küçük bir kız çocuğunun ağzından anlatıyor. Eski sinemacı Artist Kenan’ın yardımıyla, evin odunluğunda bir sinema salonu hazırlıyor çocuklar. Kenan Amca da sinema salonu hazırlıyor çocuklar. Kenan Amca da sinema makinesinin yerleştiriyor oraya. İlk gösterilen film ‘Yüzbir Dalmaçyalı’dır. Sonra, mahalledeki ayakkabı tamircisi Hasan Usta’nın dükkanındaki oyuncaklar. Kuşlar Kralı Nikola öyküsündeki, kuşlar gibi uçmaya çalışan küçük Cem. Pembe geceliği, pembe ponponlu terlikleriyle odasından hiç çıkmayan, korku romanları okuyan Pembe Hala. Mahalledeki ‘Yeni Moda Kuaför’ Semiha Hanım. Günün her saatinde neşeli, şen şakrak Elma Kokulu Kadın Sevda Teyze. Müzisyen olmak isteyen Bisikletli Postacı. Mahallede oturan herkesi koşucu yapmaya çalışan Mavi Eşofmanlı Adam. Bir cadıya benzeyen Çiçekli Kadın. Dünyayı dolaşmayı kafasına koymuş kapkara çocuk Gezgin. Bunlar, kitabımızdaki öykülerin kahramanları. Küçük kızın dostları.

Sakız Kızın Günleri

Sevim Ak’ın Sakız Kızın Günleri kitabı çocukların beğenerek, severek okuyacağı bir hikaye kitabıdır.

Sevim Ak’ın Sakız Kızın Günleri Kitabı Kaç Sayfadır?

Can Yayınları tarafından yayımlanan Sevim Ak’ın Sakız Kızın Günleri kitabının sayfa sayısı 128 sayfadır.

Sevim Ak’ın Sakız Kızın Günleri Kitabının Tanıtım Yazısı:

Sakız, sekiz yaşında bir kız çocuğu. Annesi, babası, kardeşi Nazlı ve Yusuf adını koyduğu semenderiyle bir ara sokaktaki apartman dairesinde yaşıyor. Üçüncü sınıfa gidiyor; evlerine en yakın okula. Babasının küçük bir şekerci dükkanı var. Sakız’ın bu dükkana gitmesi artık yasak. Çünkü çok şeker yemekten iki dişi sağlam kaldı; ötekilerin hepsi çürük. Utangaç bir kız Sakız. Konuşurken yüzü çelik gibi kızarır. Miniciktir. Ama boyunun kısalığından hiç yakınmaz. Sakız Kızın Günleri -okuyunca siz de göreceksiniz- çok neşeli geçer. Halası, bir gezi dönüşü, ona, aydan kopup dünyamıza düşmüş bir taş parçası getirir. Bu aytaşı ile Sakız Kız’ın neler yaptığını okuyunca gülmekten yerlere yatacaksınız. Hele Rüzgar Adam’la karşılaşması, ona ne renkli günler geçirtecek. Ya televizyonda izlediği ‘Unutulmayan Anılar’ programına yazıp gönderdiği o uyduruk öykü, başına ne işler açacak. Sevim Ak’ın yazdığı en keyifli kitaplardan biri. Behiç Ak da birçok resimle süsledi bu güzel kitabı.

3.61/5 (33)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.