Sevim Ak Vanilya Kokulu Mektuplar Kitap Özeti

Vanilya Kokulu Mektupların Gizemini Çözmeye Hazır Mısınız?

Vanilya Kokulu Mektuplar hikayesi yazar Sevim Ak’ın çok okunan sevilen bir çocuk kitabıdır.

Romanın kahramanı ise hayal kurmayı seven, neşeli bir çocuk Kıymık’tır.

Peki Vanilya Kokulu Mektuplar hikayesini nedir? Vanilya Kokulu Mektuplar hikayesini okuyup Vanilya Kokulu Mektuplar nedir öğrenelim.

Sevim Ak’ın çocuk romanı Vanilya Kokulu Mektuplar kitabının özetini okumadan önce Sevim Ak’ın Vanilya Kokulu Mektuplar kitabından en güzel sözleri, alıntıları sitemizde Vanilya Kokulu Mektuplar-Sevim Ak sayfasında bulabilirsiniz.

Sevim Ak’ın Vanilya Kokulu Mektuplar Kitabının Özeti

Kıymık çok neşeli, zeki, sevecen bir çocuktur. Hikayemizin başkahramanı olan bu neşeli çocuk Kıymık, anne ve babasının ayrı olmasından dolayı kısa bir sürelik için anneannesinin yanına kalmaktadır.

Kıymık’ın hayal gücü çok gelişmiştir. Çok hayal kurar. Araştırmayı seven Kıymık kendini dedektif olarak görmektedir. Araştırma yapmaktadır. Kıymık Kıymık Dedektiflik ve Keşif Bürosu kurar. Öyle ki gece olduğu zaman Kıymık’a göre gökyüzünde duran bir suçlu terzi her yirmi dört saatte günün bir dakikasın kesiyormuş ve kimsenin görmediği bir makine ile geceye dikiyormuş.

Bir gün postacı Bay Güleryüz bir mektup getirir. Mektup, Kıymık’ın dedesine gönderilmiştir. Fakat Kıymık’ın dedesi ölmüş ve mektup 30 sene önce Paris’ten postalanmıştır. Gizem dolu bir mektuptur. Mektupta bir masal yazılmıştır ayrıca mektup vanilyalı pasta gibi kokmaktadır. Kıymık bu gizemli olayı iyiden iyiye merak etmektedir. Daha sonra bu vanilya kokulu mektuplar birçok insana gelmektedir. Vanilya kokulu mektupları okuyanlar içinde bir masal yazıldığını görürler. Bu masalları okuyanlar mutlu olmaktadırlar ve hayata bağlamaktadır.

Kıymık, gizemli vanilya kokulu mektuplarını sırrını çözmek ister. Dedektif olarak araştırmaya başlayan sevimli kahraman Kıymık bu gizemin çözülmesini istemektedir.

Vanilya kokulu mektupları ise gönderen postacı Bay Güleryüz’dür. Niçin mektuplar vanilya kokuyor derseniz; postacı Bay Güleryüz’ün karısı vanilya kokulu pasta aroması yapmaktadır. Postacı Bay Güleryüz’de mektupları karısının yaptığı vanilyalı pastaların yanına koyduğundan vanilyalı pasta gibi kokmaktadır.

2/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.