Sevgiler Beno’dan-Beno Kız

Instagram’daki Paylaşımları, Benonunblogu Adlı Blogunundaki Yazıları İle Tanıdığımız Beno Kız’ın Kitabı Sevgiler Beno’dan Çıktı.

Beno Kız’ın instagram hesabı olsun Benonunblogu isimli olsun blogundaki yazılar ve paylaşımlar olsun birçok kişi tarafından takip edilip, okunup, paylaşılmakta.

Birçoğumuz Beno Kız’ı kitap çıkarmadan önce Instagram hesabı ve günlüğündeki yazılar ve paylaşımlar ile tanıdık. Daha sonra kanser olduğunu öğrendiğimiz Beno Kız’a çok üzüldük ve onun hastalığı yenmesi için dualar ettik. İnşallah iyileşsin diye.

Beno Kız’ın Bir Benokız’ın Yaşantısı, Life of Ben olan Sevgiler Beno’dan kitabı kısa sürede çok satan kitaplar listesinde yer aldı.

Beno Kız’ın Sevgiler Beno’dan kitabı Destek Yayınları etiketi ile raflarda yerini aldı. Beno Kız’ın Sevgiler Beno’dan kitabı Destek Yayınları’ndan 2016 yılın Haziran ayında piyasaya çıktı. Destek Yayınları tarafından yayımlanan Beno Kız’ın Sevgiler Beno’dan kitabı 232 sayfadan oluşmaktadır.sevgiler benonda beno kiz kitaplari

Kendine özgü bir hikâyesi olmalı her insanın…

Bire bir olmamalı kimseyle, kendi ruhunu kendi karakterini bulaştırmalı insan bulunduğu her yere. Yani aslında herkesin, kahramanının kendisi olduğu bir masalı olmalı. Her masal tozpembe değildir elbette. Hep güllük gülistanlık da değildir her şey masallarda, bilirsiniz işte… Bazen karabulutlar sarar etrafı, bir cadı beliriverir, dağlar engel olur yollara, canı yananlar olur ama masallarda mutlu olacak bir şeyler hep vardır. Çaba vardır, umut vardır, hayal vardır, çıkartılacak bir ders vardır ve en önemlisi huzurlu bir hava vardır.

Masal dediğin hayattır işte!

Biliyorum ki gerçekten isteyen her insan her şartta mutluluğu bulabilir, huzuru yaşayabilir, yeter ki yeteri kadar sevsin hayatı… Sevsin içinde bulunduğu masalını her haliyle.

Bu kitapta da Benokız’ın masalı var…

Minik mutluluklarıyla, masalına tutunuşuyla, habersiz gelen misafiriyle, karabulutlarıyla, ama sonra güneş ninenin ışıldatmasıyla, Benokız’ın hayalleriyle, dualarıyla, iyi olma ve kötülükten kaçma çabalarıyla, hayata dair gözlemleriyle, huzur arayışlarıyla, şükürleriyle, yalnızca tozpembe değil de hayatın tüm renkleriyle bezeli bir Benokız masalı benimkisi. Kendi masalının her anında mutlu olmayı dileyen insanlar:

Dilerim ki kalplerinizdeki dualarınız haklarınızda hayırlıysa kabul olsun.

Beno Kız’ın Sevgiler Beno’dan kitabından alıntılar:

Hangi alyans bağlayabilir kalbi kalbe… Hangi imza… Keramet ne yüzükte ne imzada… Kalbi kalbe bağlayan tek şey sadakat… Sadakatle çıkılan yoldaki aşk bambaşka, tertemiz, mis kokulu ve huzur manzaralı…

Herkesin Var Bir Görevi
Kızma hayatına giren bazı insanlara
Hepsinin bir görevi var aslında
Kimisi iyi insanların kıymetini daha iyi bilebilmen için
Kimisi kötülüklerin ne kadar çeşitli maskelere bürünebileceğini görebilmen için
Kimisi de bizzat imtihan edilmen için gönderilmiş olacak…
Hepsinin, herkesin var bir sebebi
Öfke duyma onlara
Onlardır seni ruhen büyüten
İyiyle kötüyü ayırt etmene yol gösteren
Kötüyü gösterip seni iyiye, iyi olmaya yönlendiren…benokiz sevgiler benodan

Allah’ım bizleri kalpleri güzel, kalpleri mutlu insanlarla karşılaştırsın. Kalbi kirlenmiş, pas tutmuş, kötüleşmiş insanlardan uzak tutsun…

Doya doya yaşamak için sevgi lazım, gülüş lazım, dua lazım…

İçiniz sıkılmasın… Dua varsa umut var, umut varsa huzur var…

Hangi maddi hediye, kimden gelen hediye insanı O’nun verdiği hediyeler kadar mutlu edebilir ki? Görmek isteyene hediye çok bu hayatta…

4.12/5 (34)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.