Senin Yolun-Ömer Ekinci

2009-2010 Yıllarında Türkiye’de Yılın Genç Girişimcisi Seçilen Ömer Ekinci’nin Kişisel Gelişim Kitabı Senin Yolun Adlı Eseri Çıktı.

Yüzlerce konferans ile binlerce kişiye ulaşan Ömer Ekinci yapmış olduğu konferanslar, televizyon programları, köşe yazıları ile geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

Ömer Ekinci’nin Senin Yolun kitabı Nesil Yayınları etiketi ile okurlarla buluştu. Ömer Ekinci’nin Senin Yolun kitabı 2016 yılının Kasım ayında Nesil Yayınları etiketi ile raflarda yerini aldı.

Nesil Yayınları tarafından yayımlanan Ömer Ekinci’nin Senin Yolun kitabı 160 sayfadan oluşmaktadır.

Bu hayat bir film, senin hayatının filmi. Düşün ki arkanda bir kamera her anını kaydediyor. Nasıl davranacaksın? Nasıl yaşayacaksın? Bir başrol gibi mi? Yoksa figüran gibi mi?

Herkes neleri yapman, neleri yapmaman gerektiğini söylüyor. Oysa onlar seninle aynı rüyaları görmüyor. Ne yapacaksın? Başkalarının hayallerinin dublörlüğünü daha ne kadar sürdüreceksin? Bu hayat senin mi? Yoksa senin adına plan yapan, senin yerine hayal kuranların mı?

Hep o hayalini kurduğun hayat için ilk adımı atmanın, bu büyük değişimi başlatmanın, kendi yolunu çizip o yolda yürümeye başlamanın zamanı gelmedi mi?

Hayat zor, gerçekten zor… Bu kitap, senin yolun boyunca yanında bir yol arkadaşı olacak. Ve bir gün, kendi hayallerini yaşamaya başladığın zaman yanı başındaki bu kitaba bakıp gülümseyeceksin. Bu yazıyı ilk okuduğun günü, bugünü hatırlayacaksın.

Bugün geri kalan hayatının ilk günü, yeni hayatına hoş geldin.

Ömer Ekinci’nin Senin Yolun kitabından alıntılar:

Yolum böyle başlamıştı. Ben de sekiz yaşımda benim yolumda yürümeye…

Bütün hayallerim gerçek oldu. Hatta hayal edemediklerim de…

Bugün sekiz yaşındaki o çok hayal kuran küçük Ömer’in bile hayal edemeyeceği bir yerindeyim yolun. Ve bu yolda, kendi yolumda yürüdükçe biliyorum ki 25 sene sonra da bugüne bakıp aynı şeyi söyleyecek, ”Hayal bile edemezmişim” diyeceğim. Çünkü hayal etmenin gücünü ve kendi yolumu çizip o yolda yürümenin en güçlü yürüyüş olduğunu biliyorum.

Bu kitabı da kendi yolunu çizmek, kendi hayallerinin peşinden koşup onları gerçekleştirmek isteyenler için yazdım. Yani senin için…

Ömer Ekinci’nin Senin Yolun kitabından alıntılar:

İnsanoğlu özgür doğdu. Kimseye mahkum olmadan, kimseye minnet duymadan.

İnsanoğlu cesur doğdu. Hiçbir şeyden, hiç kimseden korkmadan.

İnsanoğlu uçsuz bucaksız sevgiyle doğdu. Kimseyi ayırmadan, zengin-fakir, siyah-beyaz, şu din-bu din ayrımı yapmadan her insana gülümseyerek, koşulsuz ve karşılıksız severek.

İnsanoğlu sabırla ve istikrarla doğdu; annesinden ilk sütünü çekebilmek için hiç şikayet etmeden, vazgeçmeden, umudu kesmeden günlerce emerek.

Peki özgür, cesur, sabırlı, sevgi dolu, ayrımsız doğan insan, büyüdükçe nasıl kavgacı, ayrıştırmacı, ocu-bucu, korkak ve tutsaktı?senin-yolun-omer-ekinci

Eğer yağmurun yağacağına inanarak gelseydiniz, yanınızda şemsiye getirirdiniz.

Seçim senin, yol senin.

Her seçiş bir vazgeçiştir, unutma.

Hayat ileriye doğru yaşanır fakat geriye doğru anlaşılır. Soren Kierkegaard

Sıfırdan başladığımı söylüyorsunuz, hayrı, ben hayallerimden başladım. Henry Ford

3.22/5 (9)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.