Şener Şen Sözleri

Türk Sinemasının En Ünlü Sanatçılarından Şener Şen’in Söylediği Sözler.

Yeşilçam’ın usta sanatçılarından Şener Şen, Türk sinemasının en iyi aktörlerinden biridir. Şener Şen rol aldığı filmlerdeki canlandırdığı karakterlerle yeri geldi bizi güldürdü, yeri geldi bizi hüzünlendirdi. Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Şener Şen birçok filmde rol almıştır.

Şener Şen oyunculuk kariyerinde; Süt Kardeşler, Şabanoğlu Şaban, Hababam Sınıfı, Eşkıya, Av Mevsimi, Tosun Paşa, Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı, Amerikalı, Selamsız Bandosu, Gönül Yarası, Banker Bilo, Davaro,  İkinci Bahar, Gülen Gözler, Çiçek Abbas, Neşeli Günler, Sultan, Namuslu, Muhsin Bey, Kabadayı, Şekerpare, Züğürt Ağa gibi birçok başarılı yapımda rol almıştır.

Şener Şen’in sözleri:

Hikayeler hayatı nasıl yaşayabiliriz konusunda bize ışık tutan yol göstericilerdir. Ben canlandırdığım karakterlerin iyiye, doğruya ve güzele hizmet etmesi için rol aldığım hikayeleri özenle seçmeye çalıştım. Bazen hiç bir şey yapmadan öylece bekledim. Bir aktör için intihar sayılabilecek kadar uzun yıllar beğeneceğim bir hikayede o rolü bekledim. Çok değerli, çok yaratıcı yol arkadaşlarım oldu. Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödüllerinde sinema dalında ödül alan ünlü sanatçı Şener Şen’in Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri töreninde yapmış olduğu konuşma.

Bu ödülü toplumsal barışımıza bir katkısı olması umuduyla kabul ediyorum. Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödüllerinde sinema dalında ödül alan ünlü sanatçı Şener Şen’in Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri töreninde yapmış olduğu konuşma.

Sinema yapan her fani, eleştiriyi bir gün tadacaktır.

Tiyatroda da, sinemada da figüran olarak başladım.

İyi bir yönetmen kötü bir oyuncudan bile iyi bir oyuncu yaratabilir, kurgu ve kısa plan becerisiyle parlatabilir. Gerisi zaten finans.

Günümüzde eskiye nazaran gerçekten yetenekli birinin çok büyük şansı olduğuna inanıyorum; bilgisi, görgüsü, kapasitesi olan birinin keşfedilmemesi mümkün değil.

Bir ismin halk tarafından öğrenilmesi çok zaman alıyor. Halk enteresandır yani, en azılı en acımasız eleştirmendir. İsminiz yavaş yavaş öğrenilir. Sonra da unutmaz.

Figüran olarak beni de çağırın. Ama bir şartım var, yevmiyemi o gün alayım.

Ben oyunculuğu ciddiye alıyorum. Benim derdim bu dünyada iyi filmlerde oynamak, oyunculuğumun keşfedilmemiş yanlarını hâlâ ortaya çıkarmak.

Her seyircinin takıldığı film ayrı. Beni görüyor, ‘’Aaa Şener Şen merhaba’’ demiyor. Filmden bir laf ediyor. Şimdi yanımdaki arkadaşlar şaşırıyor. Ben onu anlıyorum. Hemen cevap veriyorum. Bir tek ben anlıyorum.

3.57/5 (30)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.