Sen O’na Aşıksın-Yunus Oran

Yunus Oran’ın 2. Kitabı Sen O’na Aşıksın Çıktı.

Yunus Oran’ın Sen O’na Aşıksın adlı kitabı raflarda yerini aldı.

Yunus Oran’ın yayımlanan ilk kitabı kitapseverler tarafından büyük beğeni toplamıştı. Yazarın yayımlanan ikinci kitabı Sen O’na Aşıksın kitabı da kısa sürede çok satan kitaplar listesinde yer aldı.

Yunus Oran’ın Sen O’na Aşıksın kitabı Hayy Kitap etiketi ile kitapseverlerin karşısına çıktı. Yunus Oran’ın Sen O’na Aşıksın kitabı Hayy Kitap tarafından 2017 yılının Mart ayında yayımlandı.

Hayy Kitap tarafından yayımlanan Yunus Oran’ın Sen O’na Aşıksın kitabının sayfa sayısı 168 sayfadır.

Yunus Oran’ın Sen O’na Aşıksın kitabından alıntılar:

Düşün bir, insan kimi seviyorsa ve kim tarafından sevilmeyi arzuluyorsa, ona uygun olmaya çalışır…

Düşün bir, insan âşıksa, maşukunu arzular, hayatının her yerini açar ona, bütün varlığını adar… Oturduğunu kalktığını, söylediğini yaptığını, yalanını hakikatini, eylemini, onu başlangıç ve bitiş diye görür de ona göre ayarlar. O, artık onun kamçısıdır, derdidir.

Ve düşün bir, dünya hayatında böyle bir kutup bulabilir misin? Buldun say, nefs nefse ne kadar yaşatabileceksin o aşkı? O kutup seni nereye taşıyacak?

Oysa düşün bir, aşkın başlangıcı Resulullah olsa, varacağı yer neresidir?

‘’Ben gizli bir hazine idim; bilinmek istedim.’’

Bir film izledim. Başrolünde iki biçare. Birbirine aşık iki genç. Sevdaları bir şiir kitabında altı çizilen dörtlük, pirinç pilavının içinde tel şehriye, odun ateşinde semaver çayı, soğuk havada avucun ayasıyla sımsıkı sarılan ince belli bardak…

Senin kapından başka kapı nasıl çalınır bilmiyorum Rabbim? Hem başka kapı mı var, açıldığında başka kapıya ihtiyaç bırakmayan.

Acıları biriktirmişim yüreğimde.  Ama tükenmeye yüz tutmuşum zaten. Yok olmayacağına kimse inandıramaz kendini.  İnansa, hayat ona sillesini bir ölümle çarpar. Ölümle alır en sevdiğini, Aldığı en sevdiği olur çünkü.

Günlerden bir gün, aşığın isteğini nazından dolayı reddeden dünya güzeli bir kız varmış. Aşığı üzgün bir şekilde huzurundan ayrılmış. Günler geçmiş, aylar geçmiş, bir gün bu dünyalar güzeli kız onu bir gölgelikte uyurken bulmuş. Bir kağıt kalem alıp bir şeyler yazmış ve aşığının başucuna bırakmış: Ey aşık olduğunu zanneden adam! Sözünden utan! Eğer zahitsen kalk da dayan, geceleri Mevla’nın rahmetini kovala. Tüccarsan kalk oyalan, rızkının peşinde dolan. Eğer uyuyorsan bana aşktan dem vurma. Aşığın gözünde uyku ne arar? Ama sen uyuyorsun, sana aşık denir ama. Kendine aşıksın sen!

3.83/5 (89)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.