Sen Ölünce Kim Ağlar?-Robin Sharma

Robin Sharma Oku, Robin Sharma Books, Robin Sharma’nın Kitapları, Who Will Cry When You Die Read, Who Will Cry When You Die Book, Sen Ölünce Kim Ağlar Kitabını Oku, Robin Sharma Romanları, Sen Ölünce Kim Ağlar Kitabından Sözler,Sen Ölünce Kim Ağlar Kitabınından En Güzel Alıntılar.

Orijinal ismi ” Who Will Cry When You Die?” olan Türkçeye ”Sen Ölünce Kim Ağlar?” olarak çevrilen Robin Sharma’dan kişisel gelişim kitabından bazı alıntılar:

O halde siz bu kitaba başlarken size soruyorum:

Siz öldüğünüzde ardınızdan kim ağlayacak?

Bu gezegenden gitme ayrıcalığına ulaştığınız zaman kaç yaşamı etkileyeceksiniz?

Sizi takip eden nesiller üzerinde nasıl bir etki bırakacaksınız?

Son nefesinizi vermeden önce arkanızda bırakacağınız imza ne olacak?

En kötü şansın altında en mutlu değişim fırsatları yatar.

Unutmayın korkunun öbür tarafında özgürlük vardır.

Nedense kendimizi her başladığımız kitabı bitirmek zorunda hissederiz. Bin bir güçlükle kazandığımız paramızla aldığımız kitabın sonuna ulaşmazsak, içimizi büyük bir suçluluk hissi kaplar. Ancak her kitap tümüyle okunmayız hak etmez. Francis Bacon’un dediği gibi: ‘Bazı kitaplar tadına bakmak içindir, bazıları yutmak, çok azı da çiğneyip hazmetmek içindir; yani kimi kitapların bazı bölümleri okunur, bazı kitaplar okunur, ancak çok az kitap da dikkat ve özenle tümüyle okunmalıdır.

Hayatınızı tekrar yaşama şansınız olsaydı ne yapardınız?

Ölüm döşeğinde George Bernard Shaw’a, “Hayatınızı tekrar yaşama şansınız olsaydı ne yapardınız?” diye sorulmuş. Bernard Shaw kısa bir süre düşünmüş ve iç çekerek cevap vermiş. “Aslında olabilecekken hiç olamadığım kişi olmak isterdim.” Aynı şeyin sizin de başınıza gelmemesi için bu kitabı yazdım. Bu nedenle, size içtenlikle soruyorum, siz ölünce kim ağlayacak? Bu gezegende dolaşma ayrıcalığına hâlâ sahipken, kaç yaşamı etkileme fırsatınız olacak? Yaşamınızın sizden sonraki nesiller üzerinde ne gibi etkileri olacak? Son nefesinizin ardından bırakacağınız miras ne olacak?

Aynı şeyin sizin başınıza da gelmemesi için bu kitabı yazdım.

Mutlu olduğumuzdan dolayı gülmüyoruz… Güldüğümüzden dolayı mutlu oluyoruz.

Çocukluk yıllarımda babam, bana asla unutmayacağım bir şey söylemişti: “Evlat, doğduğunda tüm dünya gülümserken sen ağlıyordun. Öyle bir yaşam sür ki öldüğünde tüm dünya ağlıyorken, senin yüzünde gülümseme olsun.” Hayatın gerçekte ne olduğunu unuttuğumuz bir çağda yaşıyoruz. Bir insanı rahatlıkla Ay’a gönderebiliyoruz ama caddenin karşısına geçip komşumuzla buluşma konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Dünyanın diğer tarafındaki bir hedefi bir füzeyle hatasız bir biçimde vurabiliyoruz ama çocuklarımızla kütüphaneye gitmek için zaman ayırma konusunda sıkıntı yaşıyoruz. İnsanlığımızla bağlarımızı yitirdik. Amaçlarımızı kaybettik. En önemli değerlerimizi göz ardı ettik.

3.26/5 (23)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Mili dedi ki:

    Selam kitabi indiremiyorum yardimci olur musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.