Semra Üstündağ Röportaj

40’lar Kulübü Yazarlarından Semra Üstündağ İle Yapmış Olduğumuz Röportaj:

Merhaba Semra Hanım Öncelikle Sizi Yakından Tanıyabilir Miyiz,  Semra ÜSTÜNDAĞ Kimdir? Kendinizden Kısaca Bahsedebilir Misiniz?

Merhabalar. K.Maraş doğumlu okumaya – yazmaya gönül vermiş, lafı eğip bükmeden doğruya doğru yanlışa yanlış demeyi kendine ilke edinmiş, güçlü olanın değil haklı olanın yanında durabilen, arkadaşları tarafından ee biraz doğrucu başı olarak nitelendirilen biriyim.  Düşündüren kitapları okumak hoşuma gitmekle beraber siyaseti çok yakından olmasa da mutlaka takip etmeye özen gösteririm. Müzik dinlemeyi, sinema filmi izlemeyi tiyatroya gitmeyi ve uzun yürüyüşler yapmayı severim. Hatta iyi filmleri tekrar tekrar izlerim. Klasik batı müziğine de özel bir ilgim vardır.

Yazarlık Süreciniz Nasıl Başladı? Yazar Olmaya Sizi Teşvik Eden Oldu Mu?

Yazarlık sürecim kara kalemle tanıştığım ilk an başladı diyebilirim. İlerleyen yıllarda okumak ve yazmak benim için tutku oldu. Her düşünceyi her fikri mutlaka not alırım.

Şu An Herhangi Bir Yayın Organında Yazı Yazıyor Musunuz?

Kırklar Kulübü’nde gönüllü olarak yazmaktayım. Ayrıca semraustundag.com adlı bir blog sayfasına sahibim. Orada şiirlerimi, öykülerimi, güncel yazılarımı okurlarımla paylaşıyorum.

Facebook, Twitter, Instagram Gibi Sosyal Medyaları Kullanıyor Musunuz?

Blog sayfamda yayınladığım yazılarımı okurlarıma ulaştırmak amacıyla Facebook, Twitter ve instagram’ı aktif olarak kullanmaktayım.

En Çok Beğendiniz Şairler ve Yazarlar Kimlerdir?

Şairler, Orhan Veli Kanık, Necip Fazıl Kısakürek, Ahmet Arif, Atilla İlhan, Nazım Hikmet… Yazarlar… ALbert Camus, Dostoyevski, Balzac,  Orhan Pamuk…

Sizi En Çok Etkileyen Kitap Hangisidir?

Orhan Pamuk, Benim Adım Kırmızı kitabı anlatım dili ve konusu etkilemişti.  Sıkıcı ve boğucu anlatım tarzına rağmen merak ettiriyordu.

Şimdiye Kadar Yayımlanmış Kaç Kitabınız Vardır?

Henüz yayınlanmış bir kitabım yok. Fakat 5 tane yayınlanmaya hazır yazılmış romanım var. Açıkçası sponsor arayışındayız. Kırklar Kulübü’nün yayınladığı romanlarda bir hikaye ve iki biyografi çalışmalarında yer aldım.

Adalet Işıkları Romanından Biraz Bahsedebilir Misiniz?

Yayınlanmaya hazır olan romanlarımdan birinin adı ADALET IŞIKLARI. Roman bir hukukçunun hayatını düşüncelerini fikirlerini ve mana yolculuğunu evrensel değerleri ahlaki yozlaşmayı anlatıyor.

Sizce Şiir ve Kitap Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şiir ve kitap yazarken en dikkat edilmesi gereken şey, şiirin veya romanın omurgalı olması ve yazım dilinin kolay anlaşılabilir olup, okurla temas kurabilmesi..

Ne Türde Kitaplar Yazıyorsunuz?

Sosyal içerikli ve hayatın ta kendisini anlatan, okuyan herkese duygu ve mana anlamında dokunabilen, topluma bir fayda sağlayabilmeyi amaç edinmiş romanlar yazmaya özen gösteriyorum.semra ustundag roportaj

Hayranlarınıza Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?

Hayranlarıma söyleyebileceğim tek şey okumaktan bıksanız bile yine de okumaya devam edin. Vazgeçmeyin! Aydınlığa çıkan yol okumaktan geçer. Sizleri seviyorum. Sağlıkla kalın.

Röportaj İçin Teşekkür Ederiz.

Bu güzel röportaj için Semra Üstündağ’a bizler teşekkür ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.