Selam Bahara Yolculuk Replikleri

selam bahara yolculuk replikleriSelam Bahara Yolculuk Filminin En Güzel Replikleri, Selam Bahara Yolculuk Filminin Sözleri, Selam Bahara Yolculuk Filminin Konusu Nedir, Selam Bahara Yolculuk Filminin Oyuncuları, Selam Bahara Yolculuk Filminin Yönetmeni Kimdir, Selam Bahara Yolculuk Filmi Nerede Çekildi, Selam Bahara Yolculuk Filminin Hikayesi, Selam Bahara Yolculuk Filminin En Güzel Sözleri.

13 Mart 2015 tarihinde vizyona giren Selam Bahara Yolculuk filminin başrollerinde Gürol Güngör, Aslıhan Güner, Mert Yavuzcan, Merve Sevi ve Devrim Parscan gibi ünlü isimler rol almaktadır.

Selam Bahara Yolculuk Filminin Konusu: Senaryosu gerçek bir hayat hikâyesinden yola çıkılarak yazılan Bahara Yolculuk filminde, Kırgızistan’da öğretmenlik yapan İsmail Öğretmen ve eşi Sevgi’nin öyküsü anlatılacak. Türkiye’den yola çıkıp Kırgızistan’a herkese umut verecek bir hikâyenin kahramanları olabilmek için gelen İsmail Öğretmen ve eşi, bin bir fedakârlıkta bulundukları bu yolculukta Tanrı Dağları’nda yeri geldiğinde canları pahasına mücadele edeceklerdir.

Selam Bahara Yolculuk filminin çekimlerinin çok büyük kısmı Kırgızistan’da yapılanmıştır. Selam Bahara Yolculuk filminin yönetmeni Hamdi Alkan’dır.

Selam Bahara Yolculuk filminin replikleri:

Bir müjdeyle gittik uzak diyarlara. Senin türkünü söyledik, senin hikâyeni dinledik. Garip başlayıp, garip gidecekti bu kervan. Duymuştuk. Bozkırlara ses verdi atlarımız, yoldaydık. Gözyaşı olmadan gülmezdi, yetim gönüller, ağladık. Vakit dar, menzil uzundu. İnsandık, kalbi kırıktık. Zamanın sahibi vardı şükür, sığındık. Kışlarında baharı, gökyüzünde umudu aradık. Gün uzar yüz yıl olur dediler, durmadık. Sen yürüdükçe büyür dünyamız, sen inandıkça yaşayacak rüyamız. Sana yolu sormuyorum, ben arkadaş arıyorum.

Çünkü biz zaferden değil, seferden sorumluyuz.

Acıyla yoğrulmuş, çileyle pişmiş hayatlar.

3.88/5 (8)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.