Şehir Ölüsü-Charlaine Harris

Sookie Stackhouse Serisinin İkinci Kitabı; Şehir Ölüsü

Amerikalı kadın yazar Charlaine Harris’in özgün adı Living Dead In Dallas olan Sookie Stackhouse Serisinin 2. kitabı Şehir Ölüsü Bir Güneyli Vampir Romanı kitabı fantastik kitapseverlerin okuması gereken bir kitap.

Fantastik romanları sevenler, vampir konulu romanları sevenler Charlaine Harris’in Şehir Ölüsü romanını kaçırmamalı.

New York Times’ın çok satan yazarlarından Charlaine Harris’in Şehir Ölüsü kitabı Türkiye’de Artemis Yayınları etiketi ile piyasaya çıktı.

Artemis Yayınları tarafından yayımlanan Charlaine Harris’in Şehir Ölüsü romanının Türkçe çevirisini Yiğit Değer Bengi yapmıştır. Yiğit Değer Bengi tarafından Türkçe çevirisi yapılan Charlaine Harris’in Şehir Ölüsü kitabının sayfa sayısı 352’dir.

Charlaine Harris’in Sookie Stackhouse Serisi Diziye Uyarlandı.

Charlaine Harris’in fantastik seri romanı Sookie Stackhouse Serisi, 2008-2014 yılları arasında yayınlanan True Blood adlı yabandı fantastik, dram türündeki diziye uyarlanmıştır.

Anthony Roman Ödülü’nü sahibi Charlaine Harris’in Şehir Ölüsü romanı popüler dizi True Blood’ı doğuran serinin ikinci romanıdır.

Sookie Stackhouse güzel tabii. Ama herkes beyninin peşinde!

Vampirin teki gelip Sookie’den telepatik güçlerini kullanarak bir başka kayıp vampiri bulmasını istediğinde, Sookie bu görevi yerine getirmeyi ancak tek bir şartla kabul ediyor. Kan-emiciler, insanları rahat bırakacaklarına dair kesin söz vermeli!

Barmen kızımız Sookie Stackhouse’un bu aralar şansı pek yaver gitmiyor. Önce iş arkadaşı öldürülüyor ve bu durumu görünürde kimse umursamıyor. Derken, canavar ruhlu bir yaratık tarafından zehirli bir kırbaçla kamçılanıyor. Ve tam o sırada devreye kanından zehri emmek için vampirler giriyor -sanki kan emmek işlerine gelmezmiş de kıyak çekiyorlarmış gibi!

Sookie borçlanıyor tabii. Dolayısıyla bu kan-emicilerden biri ondan iyilik isteyince de geri çeviremiyor. Aradan çok geçmeden soluğu Dallas’ta alan Sookie telepatik güçlerini kullanarak kayıp vampiri bulmaya çalışıyor. Ayrıca bu konuyla alakalı bazı insanlarla da görüşmek zorunda. Yalnız bir şartı var. Vampirler uslu duracaklarına ve bu insanlara zarar vermeyeceklerine söz vermeli. Tabii söylemesi kolay. Vampir tayfasının yoldan çıkması için gereken tek şey leziz bir sarışın ve işlerin katliam boyutu kazanmasına yarayacak minik bir hata…

Charlaine Harris’in Şehir Ölüsü Kitabına Yapılan Yorumlar:

Charlaine Harris’in hayali ve yaratıcı dünyasına bayılıyorum! Christine Feehan

Anita Blake hayranları Sookie Stackhouse’u pamuklara sarmalı. Publishers Weekly

Leziz. Denver Post

Charlaine Harris oyuncu bir edayla değişik türleri bir araya getirip kendi parlak kreasyonunu yaratıyor. Rocky Mountain News

Charlaine Harris, eşsiz bir perspektiften bakarak hayata hem korku hem de espri katıyor. Tanya Huff

Charlaine Harris’in Şehir Ölüsü kitabından alıntılar:

Bana dönen kocaman suratında söylediklerimi anladığına dair hiçbir ışık yanmadı.sehir-olusu-charlaine-harris

Sahip olduğum yeteneği ya da kusuru kullanmayı, sadece beni direk etkileyen meselelerle sınırlandırmaya çalışsam da bazen merakıma yenilebiliyorum.

Ama upuzun, gür, kestane rengi saçlara sahipti. Onları her zaman bakımlı tutuyor olması, henüz umudunu yitirdiğinin bir kanıtıydı.

Andy ve benim aramdaki ilişkiye arkadaşlık demek için insanın hayal gücünü oldukça zorlaması gerek. İşte bu yüzden ona neler olduğunu doğrudan soramazdım.

2.55/5 (11)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.