Scarface Replikleri

Scarface Filminin En Güzel Replikleri, Scarface Filminin En Güzel Sözleri, Scarface Tony Montana Replikleri, Scarface Al Pacino Sözleri, Scarface Al Pacino Replikleri, Scarface Tony Montana Sözleri.

IMDB ilk 250 film arasında 113. sırada yer alan orijinal adı Scarface olan Yaralı Yüz filmi sinema tarihinin efsanevi filmlerindendir.

Senaryosu Oliver Stone tarafından yazılan 1983 yapımı Scarface filminin yönetmenliğini Amerikalı yönetmen Brian De Palma yapmıştır.

Scarface ( Yaralı Yüz ) Oyuncuları: Al Pacino, Steven Bauer, Michelle Pfeiffer, Mary Elizabeth Mastrantonio, Robert Loggia, Miriam Colon, F. Murray Abraham, Paul Shenar, Harris Yulin, Angel Salazar, Arnaldo Santana, Pepe Serna

Scarface ( Yaralı Yüz ) Karakterleri: Tony Montana, Manny Ribera, Elvira Hancock, Gina Montana, Frank Lopez, Mama Montana, Omar Suarez, Alejandro Sosa, Mel Bernstein, Chi Chi, Ernie, Angel

Scarface Türkçeye Yaralı Yüz olarak çevrilen filmde Tony Montana karakterini İtalyan asıllı Amerikalı aktör Al Pacino, Manny Ribera karakterini Steven Bauer, Elvira Hancock karakterini Michelle Pfeiffer, Gina Montana karakterini Mary Elizabeth Mastrantonio, Frank Lopez karakterini Robert Loggia ve Mama Montana karakterini Miriam Colon canlandırmıştır.

Scarface ( Yaralı Yüz ) Konusu: Kübalı bir suçlu olan Tony Montana Amerika’ya kaçarak uyuşturucu trafiğinin merkezine yerleşir. Yakın arkadaşı Manny Ribera ile birlikte Miami’de kontrolü eline geçirir. Montana’nın ise geldiği yerlerden daha yükseklere ulaşmak yönünde oldukça iddialı ve cesur hedefleri vardır. Mafya dünyasının acımasız ortamında Tony Montana çok hızlı bir yükseliş yaşar.

Scarface ( Yaralı Yüz )Replikleri:

Manny Ribera: Bence elindekiyle mutlu olmayı bilmelisin.
Tony Montana: Sen elindekiyle mutlu ol. Ben hak ettiklerimi istiyorum.
Manny Ribera: Neyi hak ediyorsun peki.
Tony Montana: Dünyayı dostum ve içindeki her şeyi…
Manny Ribera: Ne istiyorum biliyor musun. Geçen gün aklıma geldi. Bir kot pantolon markası olmak. Adın piliçlerin kıçında yazıyor. Nasıl?
Tony Montana: Bence son derece saçma.

Tony Montana: Hepiniz koca bir pisliksiniz. Neden biliyor musunuz? Çünkü hiçbirinizin ne olmak istediğinize dönük bir içgüdünüz bile yok. Benim gibi insanlara ihtiyacınız var. Benim gibi insanlar gerekli. Ben olmadan bir hiçsiniz. Böylece parmağınızı uzatıp ‘’Heyy İşte kötü adam diyeceksiniz!’’ Peki, bu sizi napıyor hee? İyi adam mı? Siz iyi değilsiniz. Ben her zaman doğruyu söylerim. Yalan söyleyen sizlersiniz. Peki, hala kötü adama iyi geceler dileyin. Hadiii!

Tony Montana: Lanet olası Kolombiyalılardan nefret ediyorum! Onlar hayvandır.

Tony Montana: Küçük dostuma merhaba deyin!

Manny Ribera: Ne istiyorum biliyor musun. Geçen gün aklıma geldi. Bir kot pantolon markası olmak. Adın piliçlerin kıçında yazıyor. Nasıl?
Tony Montana: Bence son derece saçma.

Tony Montana: Makyajına ve yüzündeki boyalarına güvenme. Yollar da güzeldir ama altından kanalizasyon geçer.

Tony Montana: Bu şehir düzülmeyi bekleyen koca bir vajina gibi.

Tony Montana: Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik, adalet ya da başka bir şey veremez, eğer adamsan sen alırsın.

Tony Montana: Hayatımda hak etmediği sürece kimseye kelek atmadım. Anladın mı? Bu dünya da sahip olduğum tek şey cesaretim ve verdiğim sözler. Kimse içinde sözümden dönmem.

Tony Montana: Dünya senindir.

Tony Montana: Kapitalizm nedir biliyor musun? İnsanın ağzına s.çılması!

Tony Montana: Ben Tony Montana’yım be! Beni becermek mi istiyorsunuz he! O zaman kralına çattınız!

Tony Montana: Hadi! Pis kurşunlarınızı yağdırın. Hadi! Pis kurşunlarınızı yağdırın. Kurşunlarınız bana işler mi sanki? Yağdırın bakalım. Hadi durmayın!

3.58/5 (26)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.