Sakin Olmak Yaşlanırken Kazandıklarımız-Wilhelm Schmid

Sakin Olmak Yaslanirken Kazandiklarimizi Wilhelm SchmidWilhelm Schmid’in Sakin Olmak Yaşlanırken Kazandıklarımız Kitabını Oku, Wilhelm Schmid’in Sakin Olmak Yaşlanırken Kazandıklarımız Kitabından Alıntılar, Wilhelm Schmid’in Sakin Olmak Yaşlanırken Kazandıklarımız Kitabından Sözler.

Wilhelm Schmid’in Sakin Olmak Yaşlanırken Kazandıklarımız kitabının çevirisini Tanıl Bora yapmıştır.

Wilhelm Schmid’in İletişim Yayıncılık tarafından yayımlanan Sakin Olmak Yaşlanırken Kazandıklarımız adlı kitabından alıntılar:

Her geçen gün hızlanan hayatlarımızda, bugün artık sakinliğe yer yok. Sükûnet modern dünyanın kuralları altında ezilen günlük yaşamımızın kurbanı oldu desek yeridir.

Peki sakinlik kavramını, hayatı kolaylaştıran ve zenginleştiren bir kaynak olarak görmek mümkün değil midir? Wilhelm Schmid, Sakin Olmak’ta işte bu sorunun cevabını tartışıyor.

Yaşadığımız çağın hararetli ve telaşlı temposuna kapıldığımızdan beri sükûnet hayatımızdan çekildi. Sakin olmayı kolayca, kendiliğinden başaramıyoruz. Oysa modernlik insanları öylesine savuruyor ki, sükûnete duyulan özlem ve ihtiyaç büyüyor.

Peki sakinliği nasıl geri kazanabiliriz? Onu bir erdem olarak görmek, hayata bakış açımızı nasıl genişletir? Sükûnette pratik bir yaşam yolu bulmak mümkün müdür? Sükûnete ermek, ancak yaşlanma sürecinde mi mümkündür?

Yaşamla barışık olmak, dengede yaşamak, hayata şükran duygusuyla yaklaşmak, sakinliğin kazanımları olabilir mi? Mutsuz Olmak ve Aşk adlı kitaplarıyla tanıdığımız felsefeci Wilhelm Schmid, Sakin Olmak’ta hem bireysel hem de toplumsal düzeyde sakinlik kavramını ele alıyor ve onu doygun bir yaşamla ilişkilendiren önemli ipuçları veriyor.

1.75/5 (4)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.