Sahip Olmak Ya Da Olmak Erich Fromm

Erich Fromm’un Sahip Olmak Ya Da Olmak Kitabını Oku, Erich Fromm’un Sahip Olmak Ya Da Olmak Kitabının Konusu, Erich Fromm’un Sahip Olmak Ya Da Olmak Kitabının Özeti, Erich Fromm’un To Have or To Be Oku, Erich Fromm’un To Have or To Be Analiz, Erich Fromm’un Sahip Olmak Ya Da Olmak Kitap Alıntıları, Erich Fromm’un Sahip Olmak Ya Da Olmak Kitabından Sözler, Erich Fromm’un Sahip Olmak Ya Da Olmak Kitabı Hakkında.

Orjinal adı To Have or To Be olan Erich Fromm’un Sahip Olmak ya da Olmak kitabı ilk defa 1976 yılında yayımlanmıştır.

Erich Fromm’un Sahip Olmak Ya Da Olmak kitabından alıntılar:

İlk varoluş biçimi üzerine bir inceleme.

Çoğu kez aşk olarak belirtilen şey, sevme beceriksizliğini, sevememeyi gizlemek için kullanılan maskeden başka bir şey değildir.

İnsanlık büyük bir hızla tümden yok olmaya doğru sürüklenmektedir. Ekonomik gelişimin giderek insanları tutsak alması, doğaya karşı takınılan düşmanca tavır ve bir atom savaşı tehlikesi, insan soyunu ve dünyayı tehdit etmektedir” diyen Erich Fromm, felakete gidişin önünün alınabilmesi için, insanların ve onların davranışlarına biçim veren toplumsal sistemlerin, kökten değişmelerinin gerektiğini ileri sürüyor.”Sahip Olmak Ya Da Olmak Erich Fromm

Yeni bir insan ve yeni bir topluma geçişin tek yolu, her şeyi elde etmek, onlara egemen olmak biçiminde beliren ve kar tutkusu, açgözlülük, bir de ihtiras demek olan “sahip olmak” karakterini inkâr etmekten geçer. İnsanlar onları huzura, mutluluğa ve diğer insan kardeşlerini sevmeye yöneltecek olan “olmak” biçimli bir dünya görüşüne geçemedikleri sürece, kurtulmaları mümkün değildir.

3.3/5 (20)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.