Robert Anson Heinlein Yaban Diyarlardaki Yabancı Kitap Özeti

Robert Anson Heinlein’in Yaban Diyarlardaki Yabancı Romanın Özeti, Kitabı Hakkında Bilgiler.

Robert Anson Heinlein’in Yaban Diyarlardaki Yabancı Romanı Şimdiye Kadar Yazılmış En Ünlü Bilim Kurgu Romanları Arasındadır.

Amerikalı roman ve bilim kurgu yazarı bilim kurgu yazarlarının duayeni olarak kabul edilen Robert Anson Heinlein’in Yaban Diyarlardaki Yabancı romanının özgün adı Stranger in a Strange Land olup 1961 yılında yayımlanmıştır.

Robert A. Heinlein’in Yaban Diyarlardaki Yabancı romanı 1962 yılında yayımlanan yeni versiyonu ile biri World Science Fiction Society yani Dünya Bilim Kurgu Topluluğu tarafından verilen En İyi Roman Hugo Ödülü’nü kazanmıştır.

Robert A. Heinlein’in özgün adı Stranger in a Strange Land olan romanı Yaban Diyarlardaki Yabancı romanı 2012 yılında ABD Kongre Kütüphanesi tarafından ‘’Amerika’yı Şekillendiren Kitaplar’’ kategorisine alınmıştır.

Robert A. Heinlein’in ünlü bilim kurgu romanlarından Yaban Diyarlardaki Yabancı romanını yazma fikri ise şöyle ortaya çıkmıştır. 1948 yılında bir akşam evinde Robert A. Heinlein’in eşinin İngiliz yazar Rudyard Kipling‘in ünlü çocuk romanı özgün adı The Jungle Book adlı Ormanın Kitabı eserinde romanın başkahramanının kurtlar tarafından büyütülmesi yerine Marslılar tarafından büyütülmesi fikrini önerdi. Robert A. Heinlein eşinin bu fikri üzerine Yaban Diyarlardaki Yabancı romanını yazma başladı.

Robert Anson Heinlein’in Yaban Diyarlardaki Yabancı Kitabının Konusu, Kısa Özeti

Mars’a yapılan bir yolculuktan sonra mürettebattan uzun süre haber alınamaz. Daha sonraları bir araştırma gemisi gönderilir. Mars’a giden ve haber alınamayan gemiden tek kurtulan Valentine Michael Smith’tir.

Valentine Michael Smith,Mars’ta doğmuştur. Valentine Michael Smith, Marslılar tarafından büyütülmüş bir insandır. Michael Smith, Dünya’ya getirilir. Michael Smith’in dünya kültürü ile etkileşimini anlatır.

Robert Anson Heinlein’in Yaban Diyarlardaki Yabancı Kitabının Künyesi:

Kitabın Adı: Yaban Diyarlardaki Yabancı

Kitabın Yazarı: Robert Anson Heinlein

Kitabın Türü: Roman, Bilim Kurgu

Orijinal Adı: Stranger in a Strange Land

İlk Baskı Yılı: 1961

4.17/5 (186)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.