Recep Tayyip Erdoğan Sözleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Özlü Sözleri, Recep Tayyip Erdoğan’ın Siyasi Sözleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın En Güzel Sözleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Söylediği Sözler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ünlü Sözleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Unutulmaz Sözleri.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanlığını yapmış Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın sözleri:

Anne özlemini yaşamımın her anında hisseden biri olarak, ülkemdeki her bir anneyi kendi annem gibi görüyorum.

Yurdu demir ağlarla ördük dediler. Ne ördünüz laftan başka? Ama bak, biz örüyoruz. Öreceğiz inşallah. Daha da devam edeceğiz.

Elhamdülillah Müslüman’ım diyenlerin, şeriatçıyım demesi de gerekir.

Siyasetin tek limanı ahlaktır.

Biz bu milletin sofrasına bereket katmak için, aşına aş katmak için geldik.

Siz milletsiniz, siz cumhursunuz. İrade sizin, karar sizin. Sizin dilediğiniz olacak. 22 Temmuz’da sizin sesiniz duyulacak.

Kılıçdaroğlu önceki gün bir televizyona çıkmış, AK Parti kitlesinin sorgulama yeteneği yok diyor. Halkın ahlak reformuna ihtiyacı var diyor. Orada da gazeteci kılıklı bir militan çıkmış. Edepsiz bir kadın. Müslüman ülkede bunu beklemek zor değil mi diyor. Haddini bil haddini. Haddini bil eline vermişler bir kalem, gazete köşesinde yazıyorsun. Haddini bil eline vermişler bir kalem, gazete köşesinde yazıyorsun, çıkarıyorlar seni bir böyle, bu malum Doğan Grubu televizyonuna oradan da saygısızca yüzde 99’u Müslüman olan bu halka hakaret ediyorsun. Taraf gazetesi yazarı Amberin Zaman’ın ‘’ Ama bunu Türkiye’de beklemek Müslüman ülkesinde beklemek biraz zor değil mi? Yani çünkü netice İslam merkezine bireyi değil cemaati alan bir dindir. İkincisi Türkiye’deki eğitim düzeyi tabi buna çok müsait değil. Eğitim düzeyini bir kenara koyuyorum. Eğitim sisteminin kendisi hiçbir şekilde ‘’critical thinking’’ dediğimiz bireyin bir şeyleri sorgulama kültürünü. Tam tersi, propagandaya alışık bir kültür.’’ Diye söylemesi üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Seçimleri kapsamında bulunduğu Malatya mitingdeki cevabı. 

Son 200 yıldır bizim idarecilerimiz, gittiler batıdan kavramlar, batıdan kurumlar ithal ettiler. Emin olun o ithal edilen, taklit edilen hangi kurum, kavram varsa aslını özünü gerçeğini ahilikte, ahilik teşkilatında bulursunuz.

Bugün ülke olarak millet olarak karşı karşıya kaldığımız sorunların hemen hepsinin kaynağında ithal yatıyor, taklit yatıyor. Bu milletin bu ülkenin öz değerlerini reddetmiş gidip dışarıdan ithal etmişler. Bu milletin kavramlarına, bu medeniyetin kaynaklarına burun kıvırmış, dudak bükmüş, gidip başka yerleri taklit etmişler. Oysa tarihe bir baksalar, bu çınarın köklerine göz atsalar orada her şeyi görecek ve her şeyi bulacaklar.

Benim çiftçim, köylüm, Hatçem, Fatmam, demokrasinin önüne takoz koyanları, ‘Milli egemenlik hakkı halkın olamaz’ diyenleri 22 Temmuzda eyvelallah tasfiye edecek.

Durmak yok. Bu yol devletin yolu. Milletin doldurduğu meydanları, Ak Partili olsun olmasın bütün insanları siyasetin merkezine insanı yerleştiren bir felsefeyle yolumuza devam ediyoruz.

Dünyada makamlar, mevkiler baki değildir.

Birçok şeyler silinebilir ama vicdanlar o kayıtları öyle kolay kolay silmiyor. Danıştay saldırısının kamera kayıtlarının OYAK tarafından silindiğinin anlaşılması üzerine.

AB üyesi ülkeler içerisinde 50 yıl kapıda bekletilen bir ikinci ülke yok. Şu anda AB üyesi 27 ülkenin içinde Avrupa Birliği müktesebatı noktasında değerlendirme yaptığımız zaman birçoğu demokrasi, özgürlükler noktasında, ekonomik alanda aslında bizim çok gerimizde. Buna rağmen siyasi kararlarla maalesef AB üyesi yapılmış ülkeler var.

Ekonomi bir risktir, siyaset bir risktir. Aslında hayat bir risktir. Risk almazsanız başarıyı yakalayamazsınız. Bugün Türkiye, statik dış politikadan dinamik dış politikaya geçmiştir. Türkiye’nin dünya ile arasındaki perde kalkmıştır, ufku genişlemiştir

Şu an da çiftçiye ne verildiğinin farkında mısın? Biz, Ankara’da aşılmaz duvarlar ardına gizlenen hükümetlerden değiliz. Orada biraz Kasımpaşalılık yaptım! Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ‘Hodri meydan halk’ diyoruz, ‘Millet’ diyoruz. Buyursunlar gelsinler ama gelemiyorlar, gelemeyecekler. Öyleyse sandık, sandık, sandık. Dersim bombalanırken bu ülkenin başında kim vardı? Bu devlet, bu ay yıldızlı bayrak, bu Cumhuriyet bizim hepimizin.

Aramıza ayrımcılık tohumu atanlara, nifak tohumu ekmek isteyenlere, bu ülkeyi bölmek isteyenlere ben ‘yazıklar olsun’ diyorum.

Biz gömleğimizi değiştirdik.

Ben giriyorum siz de girin. Erişimi engellenmiş olan video paylaşım sitesi Youtube hakkında.

Ben aday değilim’ dedi; eski genel başkanı evinde ziyaret etti. Kaset olayından sonra, çıktı açıklama yaptı; ‘Adayım’ dedi. Niye? Emir büyük yerden geldi. Memur ya, CHP zihniyetinin memuru. Bu nasıl dürüstlük. Demek ki o kaseti, o CD oyununu hazırlayanlar da ortaya çıktı. Benim milletim bu ahlak yoksunu olan türleri barındırmayacaktır. Hele hele hanım kardeşlerim, derslerini sandıkta vereceklerdir.

Benim partim ikinci olursa ben genel başkanlığından çekilirim. Ana muhalefet-yavru muhalefet siz çekilebilir misiniz? O koltuklara yapışanlar ölene kadar orada kalmamaları gerektiğini öğrenecekler. Dışişleri Bakanlığı’ndaki arkadaşımızı Cumhurbaşkanlığı’na taşımayı bir fazilet olarak gördüysek, aynı şeyi burada da yaparız. Bizi yargıyı siyasallaştırmakla itham edenler, şu anda kendi oturdukları makamları bir siyasi partinin il başkanları gibi kullanabilme cüretini gösteriyorlar. Bunlar kendilerini Cumhuriyetin tek ve yegâne sahibi sanıyorlar.

Bugün evet diyenler de kazanmıştır, hayır diyenler de kazanmıştır. Her bir vatan evladı bu akşam büyük bir kazanç içindedir. İsteseler de istemeseler de her vesayetçi anlayış kaybetmiştir. Bugün bu akşam kaybeden darbeci anlayış olmuştur. 2010 Referandumu Sonrasında.

Biz insan olarak değer verdiğimiz için kadına yönelik fiziksel, ekonomik, psikolojik ve sembolik her türlü şiddete karşı çıkıyoruz.

Bitaraf olan bertaraf olur.

Onuncu Yıl Marşı okumakla Türkiye raylarla donanmıyor. Bu işler lafla olmuyor. Marşı oku, demir ağlarla ör. Neyi ördün yahu, neyi?

4.13/5 (23)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.