Ramazan Risalesi-Nureddin Yıldız

Mübarek Ramazan Ayı Geldi;  Öncelikle On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’in Herkese Bereket ve Güzellikler Getirmesini Diliyorum. Her Ramazan Ayı Olduğu Gibi 2016 Yılının Ramazan Ayının da Heyecanı Bizleri Sarmaya Başladı.

Ramazan ayında ne okuyayım, hangi dini kitapları okumalıyız diyorsanız, size güzel bir kitap önerisini sunayım. Nureddin Yıldız’ın Ramazan Risalesi kitabı özellikle ramazan ayında okunması gereken bir kitap.

Nureddin Yıldız’ın Ramazan Risalesi kitabının ilk baskısı 2010 yılında Tahlil Yayınları etiketi ile çıkmıştır. 2016 yılının Mayıs ayında dördüncü baskısı ile yine Tahlil Yayınları etiketi ile yayımlandı.

Tahlil Yayınları tarafından yayımlanan Nureddin Yıldız’ın Ramazan Risalesi kitabının sayfa sayısı 92’dir.

Bağışlanmayı ve cennet umudunu sürekli canlı tutmamızı emreden Rabbimizin bir de Ramazan ayını, bilhassa dardaki kullarına tahsis etmesi ne büyük bir ihsandır. Her zaman ve her yerde hazır olan rahmetin, özellikle çok kolay ulaşılır ve tutulur bir tarzda Ramazan ayında önümüze konması, ancak erhamurrahimin olan Allah’ın lütfedeceği bir nimettir.

Bize bizden daha çok acıyan Rabbimizin bir lütfudur o. Ramazan ay olarak, içerik olarak olduğu gibi rahmettir. Bunu bilmeyen de yoktur. Göz ardı edilmemesi gereken önemli bir hakikat daha var: Bunca büyük bir nimeti İblis, dileyenin yararlanabileceği şekilde serbest bırakmayacaktır.

Ramazan büyük olmasına büyüktür elbette. Fakat böyle büyük bir fırsat, değerlendirildiğinde nasıl büyükse, kaçırıldığında da kaçan o nisbette büyük olacaktır.

Nureddin Yıldız’ın Ramazan Risalesi kitabından alıntılar:

İyi müminler, oruç eğitimi görmüş müminler oldular.

Kur’anımızda orucu emreden ayetlerdeki ifadeleri de defalarca incelemeli, bunların üzerinde düşünmeliyiz.

Cemaatle namaz kılmak erkekler için ihmal edilmemesi gereken sünnetlerdendir.

Gece ibadeti Ramazan ayının farklılıklarındandır.

Bilmeyen veya aslı gibi bilmeyen, istese de güzeli yapamaz. Dinimiz ilim dinidir.

Töve için de, Kadir gecesini bekleyecek vaktimiz yoktur. Ne zaman günahlarımızdan sıyrılırsak bizim Kadir gecemiz o gecedir. Kadir gecesinin edebiyat konusu haline getirilmesi tam anlamıyla bir kayıptır.Ramazan Risalesi Nureddin Yildiz

Ramazan ayında sadaka vermek kendisine nasip olmayan kimse yoktur. Verecek parası olmayan, bir camide bedeniyle hizmet edebilir.

Namaz ibadetinin kendine mahsus şekli ve heybeti, teravih namazında kaldırılabilir, diye bir kural yoktur.

”Teravih” de bir namaz. Farzı, vacibi, sünneti olan bir namaz. O da ciddiyet ister.

2.71/5 (7)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.