Psycho Replikleri-Sapık Replikleri

Türünün En Önemli Örneklerinden Gerilim Filmlerinin Ünlü Yönetmeni Alfred Hitchcock’tan Bir Başyapıt

Yönetmenliğini dünyaca ünlü gerilim, korku filmlerinin yönetmeni olan Alfred Hitchcock’un yaptığı özgün adı ile Psycho ya da Türkçeye çevrilen adı ile Sapık adlı film unutulmaz gerilim filmleri arasında yer almaktadır.

Özellikle Marion Crane’in Norman Bates tarafından duşta bıçaklanarak öldürülme sahnesi sinema tarihinde en ünlü ”Duş Sahnesi” ile adından söz ettirmiştir.

Psycho-Sapık Filminin Karakterleri Kimlerdir Kim Kimi Oynuyor?

Filmin başrol oyuncusu psikoz Norman Bates karakterini Anthony Perkins, Marion Crane karakterini Janet Leigh, Lila Crane karakterini Vera Miles, Sam Loomis karakterini John Gavin, Dr. Fred Richmond karakterini Simon Oakland canlandırmıştır.

Psycho-Sapık Filminin Oyuncu Kadrosu Oyuncuları Kimlerdir?

Anthony Perkins, Janet Leigh, Vera Miles, John Gavin, Martin Balsam, John McIntire, Simon Oakland, Vaughn Taylor, Patricia Hitchcock, John Anderson, Mort Mills, Frank Albertson, LureneTuttle,

Psycho-Sapık Filminin Konusu:

Marion Crane, emlak ofisinde çalışan biridir. Marion Crane sevgilisi Sam ile evlenme planları yapmaktadırlar fakat iki sevgilinin evlenmek yeni hayat kurmak için yeterli paraları yoktur. Bir gün patronu Marion’a bankaya yatırması için 40 bin dolar verir. Marion sevgilisi ile kuracakları yeni hayat için parayı çalar. Marion sevgilisi Sam ile buluşacaklardır. Yolda bir otel de konaklamak için durur. Marion, Bates Motel’de konaklamak için gelir. Bates Motel’i işleten Norman Bates tuhaf biridir.

Psycho Sapık filminden en güzel replikler:

Bir annenin kendi oğlunu suçlayıcı sözler söylemesi üzücü. Ancak cinayet işleyebileceğime inanmalarına izin veremezdim. Onu yıllar önce yapmaları gerektiği gibi bir yere kapatacaklar. Hep kötü biriydi ve onlara o kızları ve o adamı benim öldürdüğümü söyleyecekti, sanki doldurulmuş kuşlarından biri gibi öylece oturup bakmak dışında bir şey yapabilirmişim gibi. Parmağımı bile oynatamadığımı biliyorlar ve oynatmam da. Burada oturup sessiz olacağım, benden kuşkulanma ihtimallerine karşın. Muhtemelen beni izliyorlardır. Bırak izlesinler. Nasıl bir insan olduğumu görsünler. O sineği bile kovmayacağım. Umarım izliyorlardır… Görecekler. Görecekler ve anlayacaklar ve ‘’Bir sineğe bile zarar vermiyor’’ diyecekler.

Bir erkeğin en iyi arkadaşı annesidir.

Beni kandırabilir ama annemi kandıramadı.

Ölüm her zaman acısız olmalı.psycho-sapik-filmi-replik

Sanırım benim yüzüm, inanmamanın elde olmadığı yüzlerden.

Hepimiz ara sıra deliririz.

İnsanlar hep iyi niyetlidir. Gülümser ve kafalarını sallarlar ve çok nazikçe önerirler. Tabii ki bunu kendim de önerdim. Ama bunu düşünmekten bile nefret ediyorum. Bana ihtiyacı var. Manyak ya da çılgın biri değil. Sadece arada birçok kızıyor. Hepimiz arada sırada kızarız. Siz kızmaz mısınız?

2/5 (4)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.